MKS II w meczu przed własną publicznością pewnie pokonał Oknoplast AZS AGH II Kraków i w dalszym ciągu pozostaje w walce o awans do fazy play-off.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gości z Krakowa, którzy po wygranym rzucie sędziowskim zaliczyli run 6:0. Passę AZS-u przerwał celnym lay-upem Kacper Margiciok, który szybko rzucił kolejne dwa punkty. Akademicy z Krakowa przejęli jednak ponownie inicjatywę i dzięki skutecznym akcjom w ofensywie zakończyli pierwszą kwartę meczu na prowadzeniu 24:17. W drugiej odsłonie spotkania nasi zawodnicy poprawili grę w defensywie skutecznie ograniczając poczynania rywali. Jednocześnie co raz więcej dobrego zaczęło się dziać na atakowanej tablicy i po 5 minutach II kwarty na tablicy widniał wynik remisowy 29:29. Po celnym rzucie Aleksandra Maca krakowianie co prawda wyszli jeszcze na prowadzenie, lecz szybka odpowiedź w postaci celnej trójki w wykonaniu Kacpra Indyka spowodowała, że MKS II objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca pierwszej połowy i na przerwę schodzili z wynikiem 42:35.

Po zmianie stron podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka podnieśli tempo rozgrywanych akcji, zdecydowanie przejmując inicjatywę. Goście nie potrafili skutecznie odpowiedzieć na rozpędzony MKS II, a do tego znajdując się pod presją rywala zaczęli popełniać co raz więcej błędów. Kolejne skuteczne akcje w ofensywie dąbrowian, gdzie szczególnie udanie prezentowali się Kacper Margiciok i Kacper Indyk, przyniosły im w szczytowym momencie dziewiętnastopunktowe prowadzenie 72:53. W ostatniej kwarcie nasi zawodnicy postawili przysłowiową kropkę nad i, udowadniając, że to oni są lepszą drużyną w tym pojedynku. Krakowianie co prawda poprawili skuteczność w ataku, lecz nie byli w stanie zniwelować strat i realnie zagrozić rywalom. Nasi koszykarze kontrolowali przebieg meczu, a trener Wieczorek zdecydował się zagrać szeroką rotacją desygnując do gry wszystkich dwunastu zawodników. Końcowy wynik spotkania ustalił celnym rzutem za 3 pkt. Stanisław Pelz, dla którego były to pierwsze punkty w sezonie, a MKS II zwyciężył pewnie 97:78.

Kluczem do zwycięstwa naszej drużyny był bez wątpienia agresywny pressing i żelazna konsekwencja w egzekucji błędów rywala, co przyniosło aż 23 pkt. ze strat przeciwnika. Ważnym elementem była również wysoka skuteczność w strefie podkoszowej, gdzie nasi koszykarze zdobyli 64 pkt., przy skuteczności na poziomie 66,7 %. Nie można również przejść obojętnie obok znakomitego występu duetu Kacper Margiciok – Kacper Indyk okraszonego double-double, którzy zdobyli odpowiednio 23 pkt. i 12 zbiórek oraz 32 pkt. i 11 zbiórek.

MKS II Dąbrowa Górnicza – Oknoplast AZS AGH II Kraków 97:78 (17:24; 25:11; 31:22; 24:21)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 32 pkt., Kacper Margiciok – 23 pkt., Dawid Boryka – 13 pkt., Maksymilian Buszka – 9 pkt., Kacper Dziedzic – 6 pkt., Brajan Płatek – 4 pkt., Kamil Wójciak – 3 pkt., Stanisław Pelz – 3 pkt., Adam Kępski – 2 pkt., Krystian Zawadzki – 2 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt., Karol Tokarz – 0 pkt.,

Oknoplast AZS AGH II Kraków: Bartosz Leśniak – 24 pkt., Michał Spinczyk – 16 pkt., Marcel Hościłowicz – 12 pkt., Jan Śmiglak – 12 pkt., Mateusz Orłowski – 10 pkt., Aleksander Mac – 4 pkt., Michał Cieślik – 0 pkt., Tomasz Głowacki – 0 pkt., Kamil Dziewa – 0 pkt.,      Mateusz Domalewski – 0 pkt.