W kolejnym meczu tego sezonu 2 ligi koszykówki mężczyzn Niedźwiadki Przemyśl udowodniły swoją zdecydowaną przewagę nad naszą drużyną rezerw i pokazały dlaczego są jednym z najpoważniejszych kandydatów do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Goście z Przemyśla praktycznie od samego początku spotkania narzucili swoje warunki i mocno zaatakowali rywala. Pierwsza kwarta w ich wykonaniu, był to prawdziwy pokaz umiejętności i skuteczności w organizacji gry w ataku. Tylko w pierwszych 10 minutach meczu zdobyli, aż 39 pkt.!, jednocześnie ograniczając poczynania naszych zawodników do poziomu zaledwie 11 pkt. Pierwsza odsłona meczu w dużej mierze zdeterminowała przebieg całego meczu i zadecydowała o końcowym rezultacie. Po „nokdaunie” w I kwarcie nasi zawodnicy otrząsnęli się i podjęli zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę w II kwarcie, którą udało się nawet wygrać 23:22. Za pozytywny zwrot akcji w dużej mierze odpowiedzialny był duet Margiciok – Boryka, którzy potrafili skutecznie wykańczać swoje akcje. Przewaga wypracowana przez gości w pierwszej odsłonie była jednak tak duża, że pomimo poprawy gry z naszej strony, na przerwę schodzili oni na prowadzeniu 61:34.

Po powrocie na parkiet, w III kwarcie podopieczni trenera Wieczorka starali się nawiązywać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Dawid Boryka podczas pierwszych trzech minut trafił dwukrotnie zza linii 6,75 m, lecz niestety były to jego jedyne celne rzuty z dystansu w całym meczu (cały zespół MKS II oddał 18 rzutów za 3 pkt. trafiając zaledwie 5 – 27,8 %). Goście pod wodzą znakomicie dysponowanego Szymona Janczaka (w całym spotkaniu zdobył 30 pkt., a jego współczynnik +/- osiągnął wartość 34 pkt.) kontrolowali przebieg spotkania i nawet na chwilę nie pozwalali zawodnikom MKS II na jakiekolwiek złudzenia w temacie wyłonienia zwycięzcy meczu. W ostatniej kwarcie podopieczni trenera Daniela Puchalskiego ponownie przyspieszyli tempo, zwiększając pressing na rywala. W szeregach gospodarzy posypały się kolejne straty, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez przeciwników. Ostatecznie Niedźwiadki przekroczyły barierę 100 pkt. (po raz 6. w tym sezonie) i zwyciężyły MKS II 104:67.

W meczu pomiędzy MKS II a Niedźwiadkami Chemart Przemyśl dominacja gości była niepodważalna. Bardzo słaba I kwarta spotkania w wykonaniu dąbrowian w dużej mierze ustawiła cały mecz. Kluczowym elementem spotkania bez wątpienia okazały się straty, których nasi zawodnicy popełnili, aż 20, co dało 25 pkt. dla rywala. Goście z Przemyśla potrafili również narzucić bardzo szybkie tempo gry, przy zachowaniu skuteczności rzutów, szczególnie w bezpośredniej bliskości kosza – 66 pkt., na skuteczności 63,5 %.

 

MKS II Dąbrowa Górnicza – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 67:104 (11:39; 23:22; 22:22; 11:21)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 16 pkt., Dawid Boryka – 14 pkt., Kamil Wójciak – 9 pkt., Karol Tokarz – 7 pkt., Kacper Dziedzic – 6 pkt., Maksymilian Buszka – 5 pkt., Kacper Indyk – 4 pkt., Robert Misiak – 2 pkt., Jakub Gdowik – 2 pkt., Krystian Zawadzki – 2 pkt., Brajan Płatek – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl: Szymon Janczak – 30 pkt., Bartosz Bal – 16 pkt., Kacper Majka – 14 pkt., Maciej Puchalski – 13 pkt., Łukasz Uberna – 13 pkt., Rafał Serwański – 9 pkt., Wiktor Majka – 5 pkt., Radosław Skubiński – 2 pkt., Karol Complak – 2 pkt., Jakub Kucharski – 0 pkt.