Zawodnicy MKS II Dąbrowa Górnicza walcząc o jak najlepsze rozstawienia przed fazą play-off udali się na mecz wyjazdowy do Krakowa, gdzie podjęła ich lokalna Cracovia, która również przygotowuje się do udziału w fazie pucharowej.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gości z Dąbrowy Górniczej, którzy już w pierwszej kwarcie, korzystając z dogodnych pozycji na obwodzie, aż czterokrotnie trafiali za 3 pkt. Ponadto podopieczni trenera Wieczorka skutecznie utrudniali rywalom dostęp do własnego kosza, raz po raz blokując rzuty przeciwników (w całym spotkaniu zaliczyli aż 9 bloków!). Gospodarze mimo wszystko starali się nie dopuścić do niebezpiecznego powiększenia się strat i utrzymywali stały kontakt z rywalem kończąc I kwartę z bilansem 20:25. W drugiej odsłonie koszykarze MKS II kontynuowali przyjęte założenia i starali się konsekwentnie punktować. W tej części gry z dobrej strony pokazał się Wiktor Rajewicz, który w pewnym momencie zdobył 7 pkt. z rzędu dla MKS II (w całym spotkaniu zgromadził 19 pkt.).  Na 4 min. przed końcem II kwarty przewaga gości wynosiła już 12 pkt.! i w tym momencie coś  się zacięło w dąbrowskiej maszynie. Gospodarze zaliczyli „run” 10:0 i na przerwę schodzili przegrywając zaledwie 40:44.

Po powrocie z szatni koszykarze Cracovii zupełnie zdominowali mecz. Bardzo szybko rozpoczęli zdecydowany napór na przeciwnika, agresywnie atakując kosz rywala (w całym spotkaniu zanotowali 14 zbiórek w ataku) oraz zdobywając kolejne punkty. Dobrze wychodziło im również dzielenie się piłką i organizacja gry w ataku, za którą w dużej mierze odpowiadał Artur Włodarczyk – zdobywca 11 asyst w meczu. Zawodnicy MKS II niestety nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom i na 24 pkt zdobyte przez krakowian odpowiedzieli zaledwie 6… Ostatnia odsłona meczu, pomimo starań gości, nie przyniosła znaczącej zmiany obrazu gry. W zespole z Dąbrowy Górniczej w ofensywie wyróżniał się bez wątpienia Kacper Margiciok, który w samej IV kwarcie zdobył 9 pkt., a w całym meczu rzucał ze skutecznością 87,5 %. Niestety zawodnicy Cracovii nie zamierzali wypuścić z rąk zwycięstwa, na które solidnie zapracowali w III kwarcie i ostatecznie zwyciężyli z bezpieczną przewagą 90:69.

MKS II Dąbrowa Górnicza – KS Cracovia Yabimo MG 13 Kraków  69:90 (25:20; 19:20; 6:24; 19:26)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Wiktor Rajewicz – 19 pkt.; Kacper Margiciok – 15 pkt.; Maciej Koćma – 8 pkt.; Jakub Motylewski – 8 pkt.; Przemysław Paduch – 6 pkt.; Krystian Zawadzki – 5 pkt.; Piotr Łucka – 5 pkt.; Kamil Wójciak – 3 pkt.; Damian Urbański – 0 pkt.; Kacper Indyk – 0 pkt.; Kacper Dziedzic – 0 pkt.;

KS Cracovia Yabimo MG 13 Kraków: Kacper Nowak – 20 pkt.; Błażej Karlik – 14 pkt.; Patryk Hałka – 11 pkt.; Artur Włodarczyk – 11 pkt.; Mateusz Łopatkiewicz – 9 pkt.; Piotr Korczyński – 8 pkt.; Kamil Szostak – 8 pkt.; Piotr Marcol – 5 pkt.; Oliwier Bona – 2 pkt.; Michał Kaliński – 2 pkt.; Paweł Puszkarek – 0 pkt.; Paweł Gawin – 0 pkt.