Na finiszu rozgrywek 2. ligi MKS II Dąbrowa Górnicza w dniu 12.03.22 r. podejmował na własnym terenie Basket Hills Bielsko-Biała.

Z uwagi na fakt, iż przed spotkaniem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli zajmując odpowiednio 4. (MKS II) i 3. (Basket Hills) miejsce w grupie C 2. ligi, Ich rywalizacja miała szczególne znaczenie w kontekście walki o jak najlepsze rozstawienie do fazy play off.

Pierwsze takty spotkania należały do gości z Bielska Białej, którzy zaliczyli run 6:0, dominując rywala. Zawodnicy MKS II swoje pierwsze punkty zdołali zdobyć dopiero po ponad 2 minutach, kiedy celny rzut z wyskoku oddał dobrze dysponowany Maciej Koćma (w całym spotkaniu zdobył 16 pkt., trafiając ze skutecznością 60 % rzutów z gry).  Następnie gra obu ekip mocno się wyrównała i praktycznie do końca pierwszej kwarty wynik oscylował wokół remisu.

W drugiej kwarcie zawodnicy Basket Hills po raz kolejny rozpoczęli od punktów zdobywanych seriami i już po niespełna minucie wypracowali sobie 8 pkt. przewagę, której nie oddali już do końca pierwszej części spotkania. Podopieczni Wojciecha Wieczorka utrzymywali się w grze w dużej mierze dzięki walce pod koszem środkowego Przemysława Paducha, który faulowany przez rywali raz po raz stawał na linii rzutów osobistych (w całym spotkani oddał 12 rzutów osobistych trafiając 10 z nich). Ostatecznie na przerwę, goście z Bielska Białej, schodzili prowadząc 41:36.

Po przerwie koszykarze z Dąbrowy Górniczej mocno zmotywowani przystąpili do odrabiania strat i dzięki skutecznej grze w ofensywie Piora Łucki oraz Kamila Wójciaka, MKS II zdołał objąć sześciopunktowe prowadzenie 55:49! Niestety w tym momencie podrażnieni podopieczni trenera Grzegorza Błotko pod wodzą znakomicie dysponowanego Wojciecha Zuba, zdobywcy 26 pkt. w meczu, rozpoczęli seryjne zdobywanie punktów przy jednoczesnym silnym presingu na rywala (w całym spotkaniu zawodnicy Basket Hills zdobyli, aż 21 pkt. ze strat). Ostatnia kwarta to już konsekwentna dominacja gości, którzy tą odsłonę meczu wygrali 20 – 11, a całe spotkanie zakończyli zwycięstwem 78:66.

MKS II Dąbrowa Górnicza zajmuje obecnie czwarte miejsce w grupie C 2 ligi, a do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwa spotkania. Poprawy swojego rozstawienia przed fazą play off dąbrowianie będą szukali w meczach wyjazdowych – 19.03. vs.  KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków oraz 27.03. vs. MKKS Rybnik.

MKS II Dąbrowa Górnicza – Basket Hills Bielsko Biała 66:78 (16:19; 20:22; 19:17; 11:20)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Maciej Koćma – 16 pkt.; Kamil Wójciak – 13 pkt.; Przemysław Paduch – 12 pkt.; Kacper Margiciok – 10 pkt.; Piotr Łucka – 8 pkt.; Dawid Boryka – 3 pkt.; Damian Urbański – 2 pkt.; Kacper Indyk – 2 pkt.; Kacper Dziedzic – 0 pkt.; Jakub Gdowik – 0 pkt.; Robert Misiak – 0 pkt.

Basket Hills Bielsko Biała: Wojciech Zub – 26 pkt.; Konrad Mamcarczyk – 14 pkt.; Robert Kozaczka – 13 pkt.; Tomasz Czajkowski – 11 pkt.; Oskar Janicki – 8 pkt.; Miłosz Żebrowski – 4 pkt.; Mateusz Adamus – 1 pkt.; Jakub Fenrych – 1 pkt.; Jakub Wróbel – 0 pkt.; Jakub Pietrzak – 0 pkt.