Nasz drugi zespół rywalizujący w gr. C II ligi w pierwszym meczu sezonu 2022/2023 odniósł pewne zwycięstwo nad Basket Hills Bielsko-Biała.

Patrząc na uprzednią rywalizację obu drużyn, ich spotkania z reguły charakteryzowały się dużą intensywnością i zaciętą rywalizacją. Mecz rozpoczął się od wzajemnego rozpoznania obu stron. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować zdecydowanej przewagi nad rywalem, a wynik oscylował wokół remisu. W ostatniej akcji I kwarty Wiktor Rajewicz celnym rzutem z wyskoku wyprowadził MKS II na jednopunktowe prowadzenie 21:20. W II części gry podopieczni trenera Wieczorka wrzucili drugi bieg i zostawili rywala zdecydowanie z tyłu. Ze świetnej strony w ofensywie pokazali się Kacper Indyk, Maksymilian Buszka oraz Kacper Dziedzic. Nasi koszykarze grali szybko i odważnie, i tylko w tej kwarcie, aż pięciokrotnie trafiali zza linii 6,75 m! Goście z Bielska-Białej nie potrafili skutecznie odpowiedzieć na ten grad trójek i na przerwę schodzili przegrywając już 16 pkt. 31:47.

Po powrocie na parkiet dąbrowianie przeprowadzili dwie skuteczne akcje zwiększając prowadzenie na 20 pkt! W zespole rywali Piotr Łucka oraz Robert Kozaczka dokładali jednak wszelkich starań, aby utrzymać swój zespól w grze. Nasi koszykarze skutecznie realizowali przyjęte założenia i nawet na chwilę nie pozwalali rywalowi na nadmierne odrobienie strat, konsekwentnie utrzymując bezpieczną przewagę. W końcówce spotkania duet Indyk – Rajewicz, wspomagany przez Kacpra Margicioka, nie pozostawił żadnych złudzeń który zespół zasługuje na zwycięstwo i mecz ostatnie zakończył się pewną wygraną MKS II 85:72!

Odniesione zwycięstwo było wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim gracze rezerwowi wnieśli ogromny wkład w grę całego zespołu zdobywając, aż 46 pkt!, a ponadto podopieczni trenera Wieczorka zdominowali grę podkoszową i z „pomalowanego” uzyskali 42 pkt. Na szczególne wyróżnienie, za znakomity występ zasłuż jednak Kacper Indyk, który rozegrał fantastyczne zwody kompletując double-double, na które złożyło się 25 pkt. oraz 11 zbiórek.

MKS II Dąbrowa Górnicza – Basket Hills Bielsko-Biała 85:72 (21:20; 26:11; 17:18; 21:23)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 25 pkt., Wiktor Rajewicz – 16 pkt., Kacper Margiciok – 12 pkt., Maksymilian Buszka – 9 pkt., Kacper Dziedzic – 8 pkt., Dawid Boryka – 6 pkt., Krystian Zawadzki – 4 pkt., Kamil Wójciak – 3 pkt., Jakub Gdowik – 2 pkt.

Basket Hills Bielsko-Biała: Robert Kozaczka – 23 pkt., Piotr Łucka – 19 pkt., Wojciech Zub – 9 pkt., Jakub Fenrych – 6 pkt., Grzegorz Szybowicz – 6 pkt., Mateusz Adamus – 4 pkt., Maciej Koćma – 3 pkt., Marcin Wiśniewski – 2 pkt., Filip Rejowski – 0 pkt., Oskar Janicki – 0 pkt., Jakub Wróbel – 0 pkt.