W środowe popołudnie MKS II we własnej hali rozegrał zaległy mecz 4. kolejki z AZS Częstochowa. Spotkanie z niżej notowanym rywalem miało być punktem zwrotnym dla MKS II i przełamaniem passy porażek i dzięki dobrej postawie dąbrowian tak właśnie się stało.

Pierwsza kwarta meczu rozpoczęła się od wzajemnej wymiany ciosów pomiędzy obiema ekipami. Pierwsze punkty w meczu, a co za tym idzie prowadzenie zdobyła drużyna gości – jednakże jak się okazało później, był to jedyny taki moment w całym spotkaniu. Po stronie MKS II od samego początku bardzo dobrze prezentował się Kacper Margiciok, który tylko w I kwarcie zdobył 11 pkt., trzykrotnie trafiając rzut zza linii 6,75 m. Po stronie gości dobrze spisywali się z kolei Kamil Nawrot i Dawid Józefowski i to dzięki nim AZS pozostawał w grze, nie pozwalając rywalom na wypracowanie zbyt dużej przewagi. W drugiej odsłonie meczu do skutecznego Margicioka dołączył Kamil Wójciak (w całym meczu zdobył 18 pkt.) i ostatecznie na przerwę koszykarze MKS II schodzili prowadząc 41:37.

Po zmianie stron podopieczni trenera Wieczorka zaczęli od mocnego uderzenia przeprowadzając run 13:0! Mocno zdezorientowani rywale zupełnie zatracili swoją skuteczność, a do tego po ich stronie zaczęły pojawiać się kolejne straty (w całym meczu popełnili, aż 17 strat). Pierwsze punkty w III kwarcie AZS zdobył dopiero po 5 min. gry, lecz był to tylko mały incydent przerywający serię punktową gospodarzy. Dąbrowianie grali bardzo płynną i skuteczną koszykówkę, wystrzegając się strat i prostych błędów. W ostatniej kwarcie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 10 pkt., a sami zanotowali 24 pkt. i tym samym zakończyli mecz zwyciężając wysoko 89:59.

MKS II w meczu przeciwko AZS wykazał się zdecydowanie większą dojrzałością, zarówno w ataku jak i obronie. Dla przebiegu meczu kluczową kwestią była bez wątpienia liczba strat popełniana przez obie drużyny. Gospodarze popełnili ich zaledwie 8 w całym meczu, kiedy goście zanotowali ich, aż 17, co pozwoliło dąbrowianom na zdobycie 10 pkt. ze strat, przy zaledwie 2 pkt. uzyskanych przez AZS. Zawodnicy MKS II również bardzo dobrze czuli się w szybkim ataku zdobywając w ten sposób 22 pkt. Za znakomitą postawę w meczu na wyróżnienie zasługuje bez wątpienia Kacper Margiciok, który już po raz kolejny w tym sezonie skompletował double-double zdobywając 26 pkt. i zbierając 10 piłek.

MKS II Dąbrowa Górnicza – AZS Częstochowa 89:59 (23:19; 18:18; 24:12; 24:10)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 26 pkt., Kamil Wójciak – 18 pkt., Kacper Indyk – 13 pkt., Dawid Boryka – 11 pkt., Kacper Dziedzic – 7 pkt., Brajan Płatek – 7 pkt., Jakub Gdowik – 7 pkt., Maksymilian Buszka – 0 pkt., Robert Misiak – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

AZS Częstochowa: Dawid Józefowski – 18 pkt., Kamil Nawrot – 17 pkt., Piotr Młynarczyk – 15 pkt., Kacper Hajduś – 3 pkt., Mariusz Kwasek – 2 pkt., Wiktor Nogalski – 2 pkt., Tomasz Serwiak – 2 pkt., Krzysztof Ligęza – 0 pkt.