W ramach 9. kolejki 2. Ligi Koszykówki MKS II Dąbrowa Górnicza udał się na mecz do Tychów, gdzie zmierzył się z rezerwami lokalnego GKS-u. Tyszanie przed tym spotkaniem mieli identyczny bilans spotkań co MKS II czyli 2 zwycięstwa i 5 porażek.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia koszykarzy MKS II, którzy przeprowadzili run 7:0, a pierwsze punkty swoim przeciwnikom pozwolili zdobyć dopiero po bez mała 6 minutach gry. Pierwsza kwarta upłynęła pod kontrolom dąbrowian, którzy nie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy. W drugiej odsłonie po dwóch szybkich akcjach pod koszem Kacpra Margicioka oraz Kacpra Dziedzica MKS II wyszedł już na 9 punktowe prowadzenie 20:11 (jak się później okazało najwyższe w całym meczu). W tym jednak momencie gospodarze zdecydowanie poprawili swoją grę i rozpoczęli odrabianie strat. Bardzo dobrze zaprezentowali się gracze rezerwowi GKS-u, a szczególnie Jakub Nowak oraz Bartosz Chodukiewicz (w całym meczu zawodnicy z „ławki” zdobyli, aż 55 pkt.). Ostatnie 2 min II kwarty to już całkowita dominacja podopiecznych trenera Wojciecha Jagiełki, przeprowadzili oni run 12:0, z czego sam Jakub Nowak zdobył 10 pkt.! Na przerwę GKS II Tychy schodził prowadząc już 44:35.

Po przerwie nasi koszykarze usiłowali zniwelować straty, dużą aktywność i ochotę do gry ofensywnej przejawiał Kacper Margiciok (w całym meczu zdobył 22 pkt.) wspomagany przez Dawida Borykę oaz Kacpra Indyka. Tyszanie jednak nie pozwalali gościom na nabranie rozpędu, skutecznie punktując rywala. Po 7 min. III kwarty, po celnym rzucie 3 pkt. autorstwa niesamowicie dysponowanego Nowaka (w całym meczu zdobył, aż 36 pkt.!) wyszli nawet na 15 punktowe prowadzenie 60:45 (najwyższe w całym meczu).  Podopieczni trenera Wieczorka starali się jeszcze nawiązać walkę odrabiając straty, jednakże bez powodzenia. W ostatniej kwarcie meczu zawodnicy GKS II kontrolowali przebieg spotkania trzymając rywala na bezpieczną odległość. W ostatniej minucie meczu, pewni zwycięstwa rozluźnili swoje szyki obronne pozwalając tym samym dąbrowianom na zdobyciu kilku punktów i poprawę bilansu punktowego. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GKS II Tychy 91:86.

Dla przebiegu spotkania bez wątpienia kluczowa była II kwarta meczu, gdzie zawodnicy MKS II pozwolili rywalom na zdobycie, aż 33 pkt., co pozwoliło im na uzyskanie bezpiecznej przewagi, a co najważniejsze zbudowało ich pewność siebie. Nie bez znaczenie była również niesamowita dyspozycja Jakuba Nowaka, w końcu nie co dzień zdobywa się w meczu ligowym 36 pkt.! Co ciekawe tyszanie zdobyli 91 pkt., trafiając za ledwie 2 z 16 rzutów zza linii 6,75 m. Jak się okazało, pomimo nieskuteczności zza łuku potrafili skutecznie punktować bliżej kosza, a do tego dołożyli, aż 28 pkt. z szybkiego ataku.

Już 12 listopada nasi zawodnicy w osobach Kacpra Margicioka, Kacpra Indyka, Kacpra Dziedzica oraz Jakuba Gdowika, wraz z naszym Mistrzem Świata U23 koszykówki 3×3 Michałem Sitnikiem będą mieli okazję rywalizować w LOTTO 3×3 Liga. Wszystkich dąbrowskich kibiców zapraszamy do śledzenia ich poczynań w tej odmianie koszykówki, a szczegóły  dotyczące rozgrywek można znaleźć TUTAJ

GKS II Tychy – MKS II Dąbrowa Górnicza 91:86 (11:16; 33:19; 24:20; 23:31)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 22 pkt., Kacper Indyk – 13 pkt., Dawid Boryka – 11 pkt., Kamil Wójciak – 10 pkt., Karol Tokarz – 9 pkt., Kacper Dziedzic – 6 pkt., Maksymilian Buszka – 5 pkt., Jakub Gdowik – 4 pkt., Jakub Wojdała – 4 pkt., Brajan Płatek – 2 pkt., Robert Misiak – 0 pkt.

GKS II Tychy: Jakub Nowak – 36 pkt., Bartosz Chodukiewicz – 13 pkt., Filip Wspaniały – 12 pkt., Artur Danielak – 10 pkt., Mateusz Karwat – 8 pkt., Kacper Szczepanek – 6 pkt., Ignacy Jakacki – 6 pkt., Patryk Mertus – 0 pkt., Łukasz Polakowski – 0 pkt., Wiktor Woźniak – 0 pkt., Paweł Gierlotka – 0 pkt.