MKS II w meczu wyjazdowym z KKS Ragor Tarnowskie Góry odniósł bardzo przekonujące zwycięstwo, nie pozostawiając żadnych złudzeń, który zespół był lepszy w tym pojedynku. Wygrana była bardzo cenna dla naszych graczy ponieważ pokonali rywala, z którym bezpośrednio sąsiadują w tabeli.

Mecz rozpoczął się od szybkich, a co ważniejsze skutecznych akcji w wykonaniu naszego zespołu. Po niespełna 3 minutach meczu MKS II prowadził już 7:0 (jak się potem okazało raz osiągniętego prowadzenia MKS II nie oddał już do końca spotkania). W I kwarcie szczególnie udanie w ofensywie spisywał się Kacper Margiciok, który tylko w tej części gry zdobył 10 pkt. Koledzy z drużyny również nie zawodzili w akcjach ofensywnych i już w połowie I kwarty przewaga MKS II osiągnęła wartość dwucyfrową. Kluczem do tego imponującego wyniku była bez wątpienia nasza defensywa. W całej pierwszej części gry gospodarze zdołali zdobyć zaledwie 10 pkt. W II kwarcie podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka kontynuowali napór na przeciwnika, który ewidentnie nie radził sobie z presją i co raz częściej uciekał się do fauli stawiając dąbrowian na linii rzutów wolnych. Szczególne trudności mieli w zatrzymaniu akcji podkoszowych Kacpra Margicioka, Dawida Boryki oraz Kacpra Dziedzica. W ataku gospodarze również nie prezentowali się najlepiej, a ich brak skuteczności i kolejne straty spowodowały, iż po akcji Karola Tokarza przewaga MKS II na koniec pierwszej połowy meczu urosła do 20 pkt! – 44:24.

Po zmianie stron nasi zawodnicy bynajmniej nie spoczęli na laurach i w dalszym ciągu atakowali rywala z dużym animuszem. III kwartę rozpoczęli od runu 9:0. Gospodarze z każdą minutą wydawali się być co raz bardziej zagubieni i niezdolni do przeciwstawienia się rywalowi. MKS II zdominował strefę podkoszową i choć z dystansu może brakowało skuteczności to przewaga cały czas rosła i w szczytowym momencie na koniec III kwarty wyniosła, aż 33 pkt! (69:33). W ostatniej odsłonie meczu tempo gry mocno spadło, czemu trudno się dziwić mając na względzie przepaść punktową, która dzieliła oba zespoły. Podopieczni trenera Radosława Kucińskiego mieli świadomość, iż zwycięstwo pozostaje poza ich zasięgiem, z kolei zawodnicy MKS II nie odczuwali presji, aby forsować tempo. Te warunki gry ostatecznie bardziej odpowiadały gospodarzom, którzy nawet nieznacznie zdołali wygrać IV kwartę 17:15, lecz nie miało to żadnego znaczenia w kontekście wyniku końcowego, który wskazał na jednoznaczne zwycięstwo dąbrowian – 84:53.

W spotkaniu z KKS Ragor Tarnowskie Góry MKS II pokazał swoja wyższość praktycznie w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła, nie pozostawiając żadnych wątpliwości kto bardziej zasługuje na zwycięstwo. Na odnotowanie zasługuje bardzo dobra defensywa naszego zespołu oraz pressing na rywala, który zaowocował 22 pkt. ze strat. Dobrze wyglądała również gra „w pomalowanym” gdzie nasi zawodnicy zdobyli 54 pkt., trafiając na skuteczności 65,9 %. Kolejne double-double do kolekcji dopisał Kacper Margiciok zdobywca 15 pkt. i 11 zbiórek.

KKS Ragor Tarnowskie Góry – MKS II Dąbrowa Górnicza 53:84 (10:22; 14:22; 12:25; 17:15)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 15 pkt., Dawid Boryka – 13 pkt., Kacper Indyk – 13 pkt., Kacper Dziedzic – 12 pkt. Brajan Płatek – 9 pkt., Karol Tokarz – 9 pkt., Krystian Zawadzki – 5 pkt., Kamil Wójciak – 3 pkt., Adam Kępski – 3 pkt., Maksymilian Buszka – 2 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt.

KKS Ragor Tarnowskie Góry: Nikodem Kowalski – 19 pkt., Oliwier Panek – 12 pkt., Franciszek Skrabek – 8 pkt., Dawid Weiss – 7 pkt., Aleksander Maślanka – 4 pkt., Michał Lenart – 3 pkt., Marcin Majcherek – 0 pkt., Miłosz Bełdycki – 0 pkt., Mikołaj Grocholewski – 0 pkt., Jakub Baran – 0 pkt., Adam Wilkin – 0 pkt.