MKS II grając we własnej hali pewnie pokonał GKS II Tychy, tym samym biorąc udany rewanż nad rywalem za porażkę poniesioną w meczu pierwszej rundy w Tychach (86:91) Dzięki temu zwycięstwu MKS II z bilansem 11:13 pozostaje w walce o fazę play-off.

I kwarta spotkania była bardzo wyrównana i zwiastowała bardzo ofensywne i otwarte spotkanie. Obie ekipy starały się kontrolować przebieg spotkania i nie pozwalały przeciwnikom na zbudowanie znaczącej przewagi. W naszych szeregach od samego początku świetnie spisywał się Kacper Margicok, który zdobył 8 pierwszych punktów zespołu. Do tego z dystansu trafiali Maksymilian Buszka oraz Brajan Płatek. Po stronie gości bardzo aktywny był Bartosz Chodukiewicz, który tylko w I kwarcie zdobył 10 pkt. i to właśnie po jego wsadzie GKS II Tychy wyrównał stan meczu po 10 minutach – 19:19. W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W dalszym ciągu obie drużyny zaciekle walczyły o każdą piłkę i żadna z ekip nie była w stanie wysforować się na znaczące prowadzenie. Dobry fragment meczu odnotował Kamil Wójciak, który zdobył 8 pkt., dwukrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Niemniej jednak po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała na remis 42:42.

Po zmianie stron wydawało się, iż mecz już chyba do samego końca będzie bardzo zacięty i wyrównany. Koszykarze obu zespołów konsekwentnie na przemian zdobywali punkty, a wynik oscylował wokół remisu. Przełom przyniosła dopiero 7 minuta III kwarty, gdy przy wyniku remisowym – 55:55, MKS II zaliczył znakomity run 12:0! W ostatniej akcji tej części gry kropkę nad „i” postawił celną trójką Buszka i podopieczni trenera Wieczorka znaleźli się na prowadzeniu 70:57. W ostatniej kwarcie nasi koszykarze wyraźnie rozluźnieni zdobywali kolejne punkty, ze szczególnym uwzględnieniem rzutów za 3 pkt. (w całym spotkaniu trafili 14 rzutów na 40 % skuteczności). Podopieczni trenera Wojciecha Jagiełki nie byli wstanie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu rywalowi, a ich upadająca wiara w końcowy sukces spowodowała, iż mecz zakończył się bardzo przekonywującym zwycięstwem MKS II 95:71.

Świetny mecz w wykonaniu naszych koszykarzy to w dużej mierze zasługa wysokiej skuteczności w ofensywie jak również dobrej obronie i pressingu na rywala, który zaowocował jego 21 stratami zamienionymi na 28 pkt.! Dąbrowianie na przestrzeni całego spotkania wykazywali zdecydowanie większą ochotę do gry i aktywność po obu stronach spotkania. Ich mobilność i szybka tranzycja przyniosły im wymierne korzyści w postaci kolejnych 19 pkt. Na szczególne słowa uznania w naszej ekipie zasłużył bez wątpienia Kacper Margiciok, który zdobył 25 pkt., 9 zbiórek, 4 asysty i 5 przechwytów.

MKS II Dąbrowa Górnicza – GKS II Tychy 95:71 (19:19; 23:23; 28:15; 25:14)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 25 pkt., Maksymilian Buszka – 14 pkt., Kacper Dziedzic – 13 pkt., Brajan Płatek – 10 pkt., Kacper Indyk – 9 pkt., Kamil Wójciak – 8 pkt., Dawid Boryka – 7 pkt., Adam Kępski – 6 pkt., Karol Tokarz – 2 pkt., Robert Misiak – 1 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt.

GKS II Tychy: Kacper Szczepanek – 19 pkt., Bartosz Chodukiewicz – 16 pkt., Artur Ziaja – 12 pkt., Wiktor Woźniak – 6 pkt., Ignacy Jakacki – 5 pkt., Łukasz Polakowski – 4 pkt., Artur Danielak – 4 pkt., Filip Wspaniały – 4 pkt., Filip Hadam – 1 pkt., Mateusz Karwat – 8 pkt., Patryk Mertus – 0 pkt., Paweł Gierlotka – 0 pkt.