Wszystkie formalności zostały spełnione, więc oficjalnie możemy ogłosić nowego zawodnika! Dąbrowski MKS wzmacnia Michał Sitnik.

21-letni zawodnik mierzy 195 centymetrów i może występować zarówno na pozycji silnego skrzydłowego, jak i niskiego skrzydłowego. Całą swoją dotychczasową karierę spędził we Wrocławiu. Jest wychowankiem Śląska Wrocław, ale w latach w 2016-2021 grał w WKK Wrocław. To właśnie w barwach tej drużyny zadebiutował na pierwszoligowych parkietach. W sezonie 2019/20 w 15 meczach grał średnio po 3 minuty, natomiast w rozgrywkach 2020/21 wywalczył sobie miejsce w składzie, co przełożyło się na niespełna 17 minut spędzane na parkiecie. W tym czasie zdobywał średnio na mecz 8,3 punktów oraz notował 3,6 zbiórek i 1,2 przechwytów. Jednocześnie reprezentował WKK w rozgrywkach młodzieżowych. W Mistrzostwach Polski U20 w 2020 roku zajął czwarte miejsce oraz został wybrany do najlepszej piątki turnieju. W trakcie turnieju finałowego rozgrywanego w Katowicach notował średnio 16,4 punktów, 10,4 zbiórek, 3,6 asysty oraz 2 przechwyty na mecz.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu wrócił do Śląska Wrocław, którego barwy reprezentował głównie w Suzuki 1 Lidze. W 11 meczach zdobywał 8,1 punktów (56.5% celnych rzutów z gry), 6,4 zbiórek, 1,7 asyst i 1,9 przechwytów na mecz. Na parkietach Energa Basket Ligi rozegrał jeden mecz. Jego debiut przypadł na starcie z… MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Michał Sitnik jest również zawodnikiem Kadry 3×3. W trakcie minionego okienka reprezentacyjnego reprezentował zespół Polska A w trakcie turnieju w Bordeaux, gdzie wraz z drużyną zajął 4 miejsce.