Możemy się już pochwalić pierwszą decyzją dotyczącą składu na sezon 2017/2018! Do MKS-u Dąbrowa Górnicza dołączy Michał Gabiński – 30-letni silny skrzydłowy, który w poprzednim sezonie występował dla drużyny Polfarmexu Kutno.

Michał pochodzi ze Stalowej Woli, więc korzenie ma w tym samym miejscu, co Piotr Pamuła oraz Bartłomiej Wołoszyn. Ekstraklasowej koszykówce zdołał się już dobrze przedstawić. Swoją przygodę z profesjonalną grą rozpoczął w 2004 od występów dla zespołu z Włocławka. Zanim na dobre wszedł do składu drużyny z najwyższej ligi, spędził dwa lata w pierwszoligowym Sportino Inowrocław. Następnie koszykówka zaprowadziła go z powrotem do Włocławka i Stalowej Woli, a w kolejnych latach do Zgorzelca i Wrocławia.

Marcin Gortat Camp w Dąbrowie Górniczej! 

W 2014 roku zdobył ze Śląskiem Puchar Polski i został wybrany MVP meczu finałowego. Ostatnie dwa sezony silny skrzydłowy spędził w Kutnie grając dla miejscowego Polfarmexu. Był kluczową postacią w składzie trenera Krzysztofa Szablowskiego. Podczas minionych rozgrywek spędzał na parkiecie około 20 minut notując średnio 6 punktów i 5 zbiórek. Jest wysokim graczem, który potrafi zagrać zarówno pod koszem, jak i rozciągnąć grę na dystans.

Z nowym zawodnikiem MKS-u Bartek Wołoszyn zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U18 w Szczecinie i razem wygrali mistrzostwa U20 jako zawodnicy Anwilu. „Tylko że ja byłem wtedy MVP, więc nie wiem czy będzie pamiętał 😉” – śmieje się Bartek. Serdecznie witamy Michała Gabińskiego w naszym zespole!