W piątkowe popołudnie Polska Liga Koszykówki S.A. opublikowała listę klubów, które otrzymały za pierwszym podejściem licencję na grę w sezonie 2019/2020 w Energa Basket Lidze. W gronie tych klubów znalazł się MKS Dąbrowa Górnicza!

Walka z czasem przyniosła oczekiwany efekt – wszyscy w klubie ciężko pracowali, ostatnie dni i godziny były gorące. Wszystko, żeby otrzymać ten najważniejszy dokument przed startem nowego sezonu. Cel został osiągnięty. MKS Dąbrowa Górnicza otrzymał licencję i może już spokojnie przygotowywać się na start Energa Basket Ligi w sezonie 2019/2020. Będzie to szósty kolejny sezon w elicie.

– W tym tygodniu podpisana została umowa z miastem. Transza, która zasiliła nasze konto, pozwoliła uregulować wszystkie kwestie, które zaważyły na tym iż nasz klub otrzymał licencję na nowy sezon i to za pierwszym podejściem – mówi prezes klubu Łukasz Żak.

Prezes ustosunkował się również do spłaty zaległości wobec niektórych graczy. – Zaległości wobec zawodników, które zostały, będą regulowane na bieżąco. Mamy podpisane ugody tak z nimi, jak i ich agentami. Na przełomie sierpnia i września dostaną pierwszą część spłaty, a do końca stycznia chcemy, żeby po zaległościach zostało już tylko wspomnienie – dodaje.

Przypomnijmy, że trwa proces budowy kadry zespołu, który będzie walczył w nowych rozgrywkach. Trener Michał Dukowicz na chwilę obecną ma do dyspozycji Jakuba Kobla, Marka Piechowicza, Filipa Puta i Darrella Harrisa. W składzie zobaczymy też Radosława Choraba.

MKS Dąbrowa Górnicza w ekstraklasie występuje od sezonu 2014/2015.