MKS Dąbrowa Górnicza ma za sobą pierwszy występ pod wodzą włoskiego szkoleniowca Alessandro Magro. W zamkniętym dla publiczności sparingu dąbrowianie przegrali we własnej hali z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 82:85. Obie drużyny wystąpiły w niekompletnych składach.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Filip Put – po jego „trójce” było nawet 8:2, a nasz silny skrzydłowy w samej pierwszej kwarcie zdobył 9 „oczek”. Na koniec tej części z dystansu przymierzył jednak Filip Dylewicz i ostrowianie zaczęli budować przewagę.

Znakomity okres w ofensywie zaliczył przede wszystkim Jakub Garbacz. Po jego dwóch rzutach zza łuku i akcji 2+ „Stalówka” objęła prowadzenie 39:27. MKS zaczął jednak odrabiać straty, a po przerwie nawet nawet przejął inicjatywę, a po serii 14:3 dąbrowianie objęli prowadzenie 49:47. Finisz trzeciej ćwiartki należał do Darrella Harrisa i MKS miął cztery punkty przewagi.

Po serii dziewięciu punktów z rzędu dąbrowianie w 38 minucie prowadzili nawet 79:72. Odpowiedź rywali była jednak piorunująca, bo po runie 11:0 to oni prowadzili 83:79, a w arcyważnym momencie dwa rzuty wolne przestrzelił Justin Watts. Co prawda w końcówce „trójka” Harrisa dała nadzieję, ale finalnie to goście z Ostrowa Wielkopolskiego mogli cieszyć się z sukcesu.

Harris finalnie zdobył aż 16 punktów i był najskuteczniejszym graczem MKS-u. „Dwucyfrówki” mieli też Tra Holder, Filip Put i Piotr Śmigielski. Rywale trafili aż 15 razy zza linii 6,75 i to było kluczowe. Po cztery razy z dystansu trafili Filip Dulewicz i Jay Threatt.

Obie drużyny wystąpiły w niepełnych składach. MKS zagrał bez Bryce’a Douviera (walczy w eliminacjach do EuroBasketu 2021) i Konrada Dawdo, z kolei BM Slam Stal zagrała bez Darnella Jacksona, Daniela Szymkiewicza i Łukasza Wiśniewskiego.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:85 (16:19, 19:23, 26:15, 21:28)

MKS: Darrell Harris 16, Piotr Śmigielski 14, Filip Put 13, Tra Holder 12, Justin Watts 8, Marek Piechowicz 7, Michael Fraser 6, Radosław Chorab 3, Franciszek Bigaj 3.

BM Slam Stal: Filip Dylewicz 18, Jay Threatt 15, Jakub Garbacz 14, Szymon Ryżek 12, Paulius Dambrauskas 10, Przemysław Żołnierewicz 7, Jarosław Mokros 5, Nikola Jevtović 4, Michał Główka 0.