Każdy mecz jak o życie. MKS Dąbrowa Górnicza w najbliższą sobotę w Ostrowie Wielkopolskim zmierzy się z BM Slam Stalą. To kolejna okazja, żeby w końcu wygrać, wyczyścić głowy i odbić się. Czy odejście Dominica Artisa może zadziałać mobilizująco na resztę drużyny?

Młody stażem trener i doświadczeni zawodnicy – tak w skrócie można przedstawić BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Łukasz Majewski, który w tym sezonie debiutuje w roli głównego trenera, rzucony został na głęboką wodę. Przejął drużynę w rozsypce, ale zdołał ją poukładać i wyciągnąć na powierzchnię.

Majewski dołożył do drużyny weteranów. Sprowadzono Filipa Dylewicza i Łukasza Wiśniewskiego. Dodatkowo w ostatnim czasie przyszedł Darnell Jackson, a drugie życie otrzymał Jay Threatt, który stał się oczekiwanym liderem zespołu. Amerykański rozgrywający, ale też Daniel Szymkiewicz czy Paulius Dambrauskas dobrze nakręcają tempo gry zespołu, który z bilansem 7 zwycięstw i 11 porażek walczy o play-off.

W pierwszej rundzie MKS okazał się lepszy od „Stalówki”, wygrywając w Dąbrowie Górniczej 88:82. Do tamtego pojedynku nie ma jednak co wracać, bo w obu drużynach doszło do wielu zmian.

– BM Slam Stal jest już poza swoimi problemami, które miała na początku rozgrywek – przekonuje Michał Dukowicz. – To mocny zespół, który gra bardzo fizycznie. My musimy jednak grać w każdym meczu o swoje, nie ważne kto jest po drugiej stronie. W każdym meczu musimy szukać swojej szansy.

Co do szans to swoją kolejną na pewno dostanie Tra Holder, od którego z meczu na mecz będzie wymagać się coraz więcej. Tym bardziej teraz, gdy na jego barki – po odejściu Dominica Artisa – spadnie zdecydowanie więcej obowiązków w ataku. – To snajper. Musi lepiej się z nami zgrać i uwierzyć w to, że ma wolną rękę do rzucania – przekonuje Filip Put.

Do zwycięstw nie jest potrzebny jednak „tylko” Holder, ale i cała drużyna. Ze Śląskiem nieźle funkcjonował atak, ze Startem bardzo dobrze obrona. Dobrze byłoby, gdyby tym razem oba te elementy zgrały się w czasie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza
1 lutego 2020, Sala SP 2 ul. Wrocławska 51, godz. 19:30