Przez ostatnich kilka dni, MKS Dąbrowa Górnicza testował litewskiego wysokiego – Laimonasa Chatkeviciusa. Trener Drażen Anzulović jest zadowolony z tego, jak nowy gracz się zaprezentował i podjął decyzję o pozostawieniu go w składzie drużyny. Niewykluczone, że Chatkevicius zagra już w najbliższą niedzielę z King Szczecin na wyjeździe.

23-letni Litwin urodzony w Kłajpedzie trafił do Dąbrowy Górniczej na testy, które miały zadecydować o tym, czy zostanie z drużyną na stałe. Ostatecznie sztab MKS-u wydał pozytywną ocenę jego pracy i Laimonas zastąpi w rotacji niedawno zwolnionego z kontraktu Kendalla Graya.

Kariera nowego zawodnika jest krótka, ponieważ dopiero niedawno zakończył grę w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, gdzie przez cztery lata reprezentował barwy South Carolina Gamecocks. Rozegrał w NCAA 123 mecze, w tym 65 jako gracz pierwszej piątki. W ostatnim roku gry notował na swoje konto średnio 10,5 punktu i 4,8 zbiórki trafiając 54% rzutów.

Latem tego roku dostał szansę gry w lidze letniej dla Dallas Mavericks. Nie udało mu się podbić najlepszej ligi świata, wobec czego wrócił do Europy. Chatkevicius długo szukał dla siebie nowego miejsca aż trafił do Dąbrowy i to w Zagłębiu chciałby na dobre rozpocząć swoją profesjonalną karierę. Trener Anzulović postanowił dać mu taką szansę.