Trzy mecze, trzy zwycięstwa – taki bilans MKS Dąbrowa Górnicza osiągnął w listopadzie. Najpierw pokonaliśmy na wyjeździe Miasto Szkła Krosno, a następnie odnieśliśmy dwa domowe zwycięstwa z AZS-em Koszalin i Rosą Radom. Ze składu trenera Jacka Winnickiego wyróżniało się w tych rywalizacjach trzech graczy. Który z nich zasłużył na miano MVP listopada?

Bartłomiej Wołoszyn – znakomita forma naszego podstawowego skrzydłowego. Bartkowi dopisuje zdrowie, jest świetnie przygotowany fizycznie i doskonale rozumie, czego oczekuje od niego trener. Listopad był dla niego szczególnie udany, zwłaszcza mecz z Rosą Radom, w którym Bartek zanotował 22 punkty i 3 asysty trafiając 4/6 za trzy. Bardzo pewny punkt drużyny i koszykarz, którego wartości nie da się przecenić.

Aaron Broussard – bez cienia wątpliwości jeden z najwszechstronniejszych graczy Polskiej Ligi Koszykówki. Wiele osób stawiało pod znakiem zapytania jego skuteczność za trzy, tymczasem Aaron w trzech meczach listopada trafił dziewięć z trzynastu prób z dystansu! Jego statystyki w rywalizacjach z Krosnem, Koszalinem i Radomiem zatrzymały się na średniej 18,7 punktu, 7,7 zbiórki i 3,7 asysty.

D.J. Shelton – w meczu z Rosą Radom D.J. zanotował imponujące double-double kończąc mecz z dorobkiem 19 punktów i 14 zbiórek. Przyczynił się także do zwycięstwa w Krośnie, gdzie zanotował 17 punktów. Wybór MVP listopada pozostawiamy jednak Wam – kto to będzie?