Wygrana na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański nie tylko poprawiła humory w dąbrowskim obozie, ale również poprawiła sytuację w ligowej tabeli. Ważne jednak, aby na tym nie poprzestać i kontynuować wspinaczkę. Kolejna szansa na zwycięstwo w meczu z WKS-em Śląsk Wrocław.

Goście niedzielnego pojedynku są drużyną, z którą na pewno trzeba się liczyć. W ostatniej kolejce przekonała się o tym rewelacja tegorocznych rozgrywek, czyli Legia Warszawa, z którą wrocławianie wygrali po dogrywce 73:68. Dąbrowianie liczą jednak, że kontynuując dobrą grę, jaką w listopadzie prezentują podopieczni Alessandro Magro, uda się pokonać wyżej notowanego rywala. Szczególną uwagę należy zwrócić na podkoszowego  Aleksandra Dziewę, który w tym sezonie zdobywa średnio na mecz 12.9 punktów, zbiera 6 piłek oraz dokłada do tego 1.5 bloku. Co istotne, jest to gracz, który może również zagrozić rzutem z dystansu. Co prawda sytuacja w podkoszowej rotacji MKS-u mocno poprawiła się, dzięki przyjściu do drużyny Milivoje Mijovicia, który zadebiutował w wyjazdowym spotkaniu w Starogardzie Gdańskim (zdobył tam 15 punktów i 4 zbiórki), jednak w dwóch minionych meczach, to właśnie z wysokimi zawodnikami rywali defensywa dąbrowian miała największy problem. W meczu z Polpharmą Joe Furstinger zdobył 28 punktów (9/10 z gry), a w starcie z Treflem Dominik Olejniczak skończył z 19 „oczkami” na swoim koncie (również trafiając 9 z 10 rzutów z gry)

PRZEDMECZOWA WYPOWIEDŹ:

Radosław Soja: Jesteśmy podbudowani ostatnim zwycięstwem. Niestety czasu na świętowanie nie było dużo, ponieważ mieliśmy jedynie 3 dni przerwy między meczami. Czas wykorzystaliśmy najlepiej, jak było to możliwe, skupiając się na eliminacji  błędów i przygotowaniu drużyny na najbliższego przeciwnika. Wierzymy, że nasz koszykarski mini maraton, w trakcie którego zagraliśmy 3 mecze w 6 dni, zakończymy zwycięstwem.

Skład WKS Śląsk Wrocław:

Rozgrywający: Sebastian Bożenko, Kacper Gordon, Strahinja Jovanović, Jakub Musiał, Mateusz Szlachetka
Rzucający: Kyle Gibson, Kacper Marchewka, Paweł Strzępek
Niski Skrzydłowy: Igor Kozłowski, Elijah Stewart, Maksymilian Zagórski
Silny Skrzydłowy:
 Michał Gabiński, Ivan Ramljak, Jan Wójcik, Tomasz Żeleźniak
Środkowy
: Aleksander Dziewa, Akos Keller, Szymon Tomczak, Szymon Walski

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (17.9) – Strahinja Jovanović (15.5)
Zbiórki: Lee Moore (6.5) – Ivan Ramljak (7.6)
Asysty: 
Lee Moore (5.3) – Strahinja Jovanović (4.5)
Przechwyty: Lee Moore (2.3) – Ivan Ramljak (2)
Bloki: Elijah Wilson (0.6) – Aleksander Dziewa (1.5)
EVAL: Lee Moore (21.3) – Ivan Ramljak (18.1)