Poprzednio dołączył do nas w trakcie sezonu. Teraz będzie z nami od samego początku – Konrad Dawdo będzie kontynuował swoją karierę w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.

20-latek ma 198 centymetrów wzrostu. Uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie. Do Dąbrowy Górniczej przybył z kolei w połowie poprzedniego sezonu z drugoligowej Arki Gdynia.

To w naszym klubie zamierza się nadal rozwijać i walczyć o minuty na parkietach Energa Basket Ligi. – Zdecydowałem się kontynuować karierę w MKS-ie ponieważ sądzę, że w tym klubie mogę dalej się rozwinąć, jako koszykarz – mówi. – Widzę w nim swoje miejsce. W poprzednim sezonie trafiłem tutaj w trakcie rozgrywek, a treningi i szanse, które dostałem od trenera, pomogły mi się rozwinąć.

Dawdo nominalnie występuje na pozycji skrzydłowego, ale może też grać bliżej kosza. – Oczekuję od siebie przede wszystkim, że wspomogę drużynę, jak tylko będę mógł. Samemu chcę przy tym zrobić „krok do przodu” i będę czerpał radość z gry – dodaje Dawdo.

Aktualna kadra MKS-u na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo.