Nieubłaganie zbliża się ostatni mecz sezonu zasadniczego, w którym MKS Dąbrowa Górnicza zagra z GTK Gliwice. Ani jedna, ani druga drużyna nie awansowała do fazy play-off, zatem będzie to dla nich ostatni pojedynek w sezonie 2020/21. 

Pomimo tego, że pewne jest, że obie drużyny nie awansują do fazy play-off, walki w meczu na pewno nie zabraknie. MKS walczy o zajęcie jak najwyższej pozycji w ligowej tabeli, ponieważ wciąż realne jest uplasowanie się na dziewiątym miejscu. Dodatkowo dąbrowianie chcą podsumować sezon zwycięstwem, co w połączeniu z atmosferą derbowego starcia powoduje, że koszykarzom nie zabraknie motywacji.

Pierwsze starcie MKS-u z GTK w tym sezonie skończyło się wygraną dąbrowian 84:77. Wtedy najlepsze spotkanie w obecnych rozgrywkach rozegrał Milivoje Mijović. Serb zdobył wtedy 17 punktów (6/9 z gry), do których dołożył 7 zbiórek, a wskaźnik EVAL wyniósł 23. Mijović, obok Marka Piechowicza, był jednym z dwóch zawodników MKS-u, który grał w przeszłości w GTK. Teraz do tego duetu dołączy również M.J. Rhett. Podkoszowy rozpoczął obecny sezon w Gliwicach, ale w trakcie trwania rozgrywek przeszedł do drużyny prowadzonej przez trenera Alessandro Magro. Co prawda Amerykanin dołączył do MKS-u przez bezpośrednim pojedynkiem, jednak na mocy umowy dżentelmeńskiej nie zagrał w tamtym meczu.

GTK od pierwszego meczu również dokonało dwóch zmian w składzie. Miejsce niekwestionowanego lidera i mózgu drużyny Josha Perkinsa (wykupiony przez Partizan Belgrad) zastąpił Tayler Persons, natomiast formację podkoszową wzmocnił Mario Delas. Uwagę należy zwrócić szczególnie na Amerykanina, który średnio na mecz zdobywa 13.4 punktów i rozdaje 5.8 asyst. Notuje on jednak aż 3 straty na mecz, co pokazuje, że agresywna gra przeciwko niemu, może przynieść pożądane rezultaty.

Rozgrywający: Shannon Bogues Jr., Tayler Persons, Aleksander Wiśniewski
Rzucający: Stanisław Heliński, Terry Henderson Jr., Kacper Radwański, Mateusz Staniczek
Niski Skrzydłowy: Daniel Gołębiowski, Kamil Skrzypczyk, Szymon Wąsik
Silny Skrzydłowy:
 Mikołaj Adamczak, Łukasz Diduszko, Jordon Varnado
Środkowy
: Bartosz Chodukiewicz, Mario Delas, Szymon Szewczyk, Szymon Szymański

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.1) – Jordon Varnado (17.2)
Zbiórki: Lee Moore (6.2) – Szymon Szewczyk (5.6)
Asysty: 
Lee Moore (6) – Tayler Persons (5.8)
Przechwyty: Lee Moore (1.8) – Daniel Gołębiowski (1.3)
Bloki: Malcolm Rhett (0.6) – Jordon Varnado (0.9)
EVAL: Lee Moore (21.3) – Jordon Varnado (15.4)