To dziewiąta wygrana z rzędu MKS-u Dąbrowa Górnicza! Podopieczni trenera Jacka Winnickiego od pierwszej kwarty meczu z TBV Start Lublin kontrolowali spotkanie i konsekwentnie powiększali przewagę. Ta ostatecznie dobiła do 29 punktów!

TBV START LUBLIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 60:89 (14:26, 20:27, 16:14, 10:22)

MKS w pierwsze 40 sekund meczu zaliczył dwa faule, co mogło utrudnić gościom grę w kwarcie otwierającej pojedynek. Dąbrowianie ponownie wyszli bez kontuzjowanego Pauliusa Dambrauskasa (drobny problem z mięśniem brzucha). Trójką i blokiem w przekroju zaledwie kilku sekund popisał się D.J. Shelton. Niestety szybkie trzy faule złapał Michał Gabiński. Jednak po trójce Aarona Broussarda i trafieniu z pomalowanego Aleksandara Mladenovicia, MKS prowadził 14:10. Goście mieli mocną końcówkę pierwszych 10 minut i przewaga stanęła na 26:14.

Po akcji 2+1 Bartłomieja Wołoszyna, ekipa trenera Jacka Winnickiego prowadziła już 20 punktami (36:16). Lublinianie grali bardzo nieskutecznie w ataku, a goście zdobywali punkty niemal w każdym kolejnym posiadaniu. Zespół z Zagłębia z wysokim dwucyfrowym prowadzeniem, musiał zadbać przede wszystkim o utrzymanie koncentracji. Trener Winnicki zapewne uczulał graczy, że Start może w końcu zaskoczyć i zacznie lepiej egzekwować akcje. Na przerwę MKS schodził z przewagą 19 oczek (53:34)

Całkowita dominacja

Trzecią kwartę skuteczniej rozpoczął Lublin. Po rzucie Urosa Mirkovicia strata zmalała do 15 oczek. Gracze trenera Davida Dedka złapali rytm, co rodziło duże niebezpieczeństwo dla MKS-u. Goście to wyczuli i trójka w kontrze Macieja Kucharka uspokoiła sytuację. Po trzeciej kwarcie zawodnicy z Zagłębia prowadzili wysoko 67:50, ale to jeszcze niczego nie gwarantowało. Dopiero gdy Mladenović przymierzył za trzy na sześć minut przed końcem, dąbrowianie prowadzili 74:52 i z tym Start nie był w stanie już nic zrobić.

Z bilansem 12-2, MKS współdzieli szczyt tabeli z Anwilem Włocławek! Z bardzo dobrej strony zaprezentował się środkowy Mladenović kończąc z dorobkiem 19 punktów trafiając perfekcyjne 8/8 z gry! Kolejny mecz ekipa z Zagłębia zagra w Hali Centrum. 3 stycznia zmierzymy się z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Bilety w sprzedaży! 

TBV: Lewis 13, Mirković 11, Reynolds 11, Washington 10, Ciechociński 4, Czerlonko 4, Kowalski 3, Dutkiewicz 2, Gospodarek 2, Pelczar 0, Szymański 0, Zalewski 0

MKS: Mladenović 19, Shelton 17, Wołoszyn 14, Broussard 10, Kucharek 9, Pamuła 9, Kowalenko 7, Wieczorek 3, Gabiński 1, Novak 0