Pojedynek z chorwacką drużyną KK Gorica był trzecim i ostatnim meczem domowym MKS-u Dąbrowa Górnicza w ramach Alpe Adria Cup. Dąbrowianie pewnie zwyciężyli 100:80 i pomimo wpadki w Austrii dalej zachowują dużą szansę na awans.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Devyn Marble, ale po chwili Caio Pacheco i Mike Lewis II zdobyli 10 punktów z rzędu, dzięki czemu po 3 minutach MKS prowadził 12:4. W odpowiedzi Dino Cinac próbował rozbudzić ofensywę gości, ale 10 punktów, które zdobył w pierwszej kwarcie, nie wystarczyło i MKS wygrał pierwsze dziesięć minut 27:20.
W drugiej kwarcie gospodarze nadal budowali przewagę. Było to możliwe głównie dzięki Mike’owi Lewisowi II, który przed przerwą zdobył 17 punktów! Przewaga szybko osiągnęła dwucyfrową różnicę i pozostała praktycznie bez zmian przez całą kwartę. Na 2:22 minuty przed końcem kwarty Borna Kapusta zmniejszyła na chwilę różnicę do 9 punktów, ale w odpowiedzi z dystansu trafili Marcin Piechowicz i Caio Pacheco i KK Gorica znów przegrywała 15 punktami. Goście mieli przede wszystkim problem z zatrzymaniem ofensywy MKS-u, co przełożyło się na 10 trafień gospodarzy zza łuku.

Drugą połowę Chorwaci rozpoczęli od dwóch trafień za 3 punkty. Goście nie zdołali jednak zniwelować różnicy punktowej, która praktycznie nie zmieniła się do końca spotkania. MKS kontrolował sytuację na parkiecie i na każdy atak KK Goricy odpowiadał punktami. Podobnie jak w pierwszej kwarcie, gości w ataku prowadził Dino Cinac, który zdobył 24 punkty, trafiając 7 z 10 rzutów i wszystkie 7 rzutów wolnych. Na ile mógł pomagał mu Borna Kapusta, który zanotował double-double (16 punktów, 12 asyst). Gospodarze grali jednak bardzo zespołowo, notując 22 asysty i aż 6 zawodników miał dwucyfrowy wynik punktowy.

MKS Dabrowa Górnicza – KK Gorica 100:80 (27:20, 27:19, 22:20, 24:21)

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 19, Caio Pacheco 18, Alan Czujkowski 14, Devyn Marble 12, Filip Małgorzaciak 10, Josip Sobin 10, Michał Nowakowski 6, Adam Brenk 3, Milivoje Mijović 3, Marcin Piechowicz 3, Wiktor Rajewicz 2

KK Gorica: Dino Cinac 24, Borna Kapusta 16 (12 ast), Marko Bakovic 13, Emil Savic 10, Karlo Uljarevic 9, Ante Masic 6, Ivan Tvrtko Majic 2, Slipe Sokol 0

Pomeczowe wypowiedzi:

Boze Rados (trener KK Gorica): Przede wszystkim chciałbym pogratulować drużynie z Dąbrowy Górniczej. Byli dzisiaj lepszym zespołem, pokazali więcej energii. Trafili aż 50% za trzy, więc trudno było bronić rywala z taką skutecznością. Gratuluję jeszcze raz i gratuluję mojej drużynie walki. Do zobaczenia w Chorwacji w Goricy za cztery dni.

Jacek Winnicki (trener MKS Dąbrowa Górnicza): Cieszymy się z tego zwycięstwa. Wyraźnie pokonaliśmy drużynę z Chorwacji. Nasz zespół pokazał dobrą skuteczność za 3 punkty, dobrą organizację gry w szybkich atakach. To były rzeczy, które przyczyniły się do naszego zwycięstwa.

Milivoje Mijović (zawodnik MKS Dąbrowa Górnicza): Myślę, że przygotowaliśmy się dobrze do meczu, przestrzegaliśmy wszystkich zasad, które ustaliliśmy przed meczem. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy dużą przewagą.