Po miesiącu meczów wyjazdowych w ramach Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza zagra mecz domowy. Przeciwnikiem będzie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Najbliższy rywal drużyny prowadzonej przez Jacka Winnickiego jest rewelacją obecnego sezonu i z bilansem 7-2 zajmuje drugie miejsce. Wynik jest zaskakujący również dlatego, że Grupa Sierleccy Czarni Słupsk miała jeden z trudniejszych terminarzy na początku sezonu, jednak mimo to słupszczanie pokonali m.in. Eneę Zastal BC Zielona Góra, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, czy Anwil Włocławek. Szczególnie groźny w szeregach najbliższych gości jest Amerykanin Billy Garrett, który w przeszłości rozegrał 4 mecze w NBA, a obecnie jest drugim najlepszym strzelcem Energa Basket Ligi. Średnio na mecz notuje 19.2 punktów i trafia 45.3% rzutów z gry. Potrafi również obsłużyć podaniem kolegów z drużyny, co przekłada się na 3.7 asysty na mecz. Nie jest to jednak główny dyrygent ofensywy drużyny. Za prowadzenie gry odpowiada Kanadyjczyk Marek Klassen, który średnio na mecz rozdaje 6.9 kluczowych podań (4 wynik w lidze.

Dąbrowianie są na drugim biegunie w ligowej tabeli, ale poprzedni mecz z Anwilem Włocławek dał nadzieję, że przerwanie serii porażek jest bardzo blisko. MKS przegrał tamten mecz zaledwie 86:90, ale przez większość spotkania był na prowadzeniu i końcowy tryumf był na wyciągnięcie ręki. Kluczowa okazała się trzecia kwarta spotkania, w której dąbrowianie stracili dwucyfrowe prowadzenie. Jest to jeden z głównych elementów wymagających poprawę, ponieważ w 9 ligowych meczach w III kwarcie dąbrowianie zwyciężyli… tylko raz, a średnio przegrywają ją różnicą 7.5 punktów. Spotkanie z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk będzie też pierwszą okazją dla dąbrowskich fanów, by zobaczyć na żywo nowego koszykarza MKS-u – Devyna Marble’a. Amerykanin zadebiutował przy okazji meczu we Włocławku, w którym zdobył 6 punktów, do których dołożył 6 asyst i 4 zbiórki.

[KUP BILET]

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
07.11.2021, godz. 15:30
Hala Centrum, Dąbrowa Górnicza, al. Róż 3

Skład Grupy Sierleccy Czarni Słupsk:

Rozgrywający: Marek Klassen, Adrian Kordalski
Rzucający: Bartosz Jankowski, Błażej Kulikowski, Jakub Musiał
Niski Skrzydłowy: Billy Garrett, Maciej Kucharek, Michał Oleksy
Silny Skrzydłowy:
Beau Beech, Jan Pluta, Mikołaj Witliński
Środkowy
: Miłosz Machała, Dawid Słupiński, Kalif Young

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (18.1) – Billy Garrett (19.3)
Zbiórki: Josip Sobin (5.9) – Beau Beech (6.3)
Asysty:
Devyn Marble (6) – Marek Klassen (6.9)
Przechwyty: Josip Sobin (1.2) – Billy Garrett (1.3)
Bloki: Josip Sobin (0.6) – Kalif Young (1)
EVAL: Mike Lewis II (15.3) – Billy Garrett (17.1)