Nasz II trener Michał Dukowicz został asystentem trenera reprezentacji Polski Igora Milicića, zastępując na tym stanowisku Marka Popiołka. Trener Dukowicz rozpocznie pracę z reprezentacją Polski w kluczowym momencie przygotowań do zbliżającego się EuroBasketu.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczęło się 4 sierpnia w Warszawie. Po tygodniu intensywnych treningów nasza kadra uda się na małe tournée do Turcji i Grecji, gdzie rozegra mecze sparingowe z reprezentacjami Ukrainy, Turcji, Grecji oraz Gruzji. Następnie zaplanowano dwa mecze w ramach  prekwalifikacji do EuroBasketu 2025: 25 sierpnia z Chorwacją w Warszawie oraz 28 sierpnia z Austrią na wyjeździe.

EuroBasket 2022 zostanie rozegrany w dniach 1 – 18 września w Czechach, Gruzji, Włoszech i Niemczech. Polacy będą rywalizowali w ramach grupy D, która swoje mecze będzie rozgrywała w czeskiej Pradze. Na początek Biało-Czerwoni 2 września zmierzą się z Czechami, dzień później zagrają z Finlandią, a w dalszej kolejności będą rywalizować z Izraelem (5 września), Holandią (6 września) oraz Serbią (8 września). Do kolejnej fazy turnieju w Berlinie awansują cztery najlepsze drużyny z grupy.

Trener Dukowicz tak skomentował swoją nominację: „Propozycja objęcia posady asystenta trenera reprezentacji Polski była dla mnie niespodziewana, lecz zarazem bardzo mobilizująca. To bardzo miłe, gdy trener Kadry dostrzega moją pracę i proponuje współpracę. Po konsultacji z trenerem Jackiem Winnickim oraz prezesem Łukaszem Żakiem, od których otrzymałem pełne wsparcie, postanowiłem przyjąć tą propozycję. Kadrze Polski się nie odmawia”.

Nominacja naszego trenera Michała Dukowicza do sztabu reprezentacji Polski jest ogromnym wyróżnieniem i zobowiązaniem. Jesteśmy przekonani, iż sprosta on wyzwaniu i przyczyni się do przyszłych sukcesów kadry, a zdobyte doświadczenie z powodzeniem wykorzysta na ławce trenerskiej MKS Dąbrowa Górnicza.

Gorąco zachęcamy do kibicowania Biało-Czerwonym oraz naszemu trenerowi Michałowi Dukowiczowi!