Początek nowego roku to również ważny okres dla naszych grup juniorskich. Zespoły kilku lig nadal walczą o awans do kolejnej fazy rozgrywek i przed nimi bardzo ważne potyczki. Jeszcze przed końcem 2016 awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski zapewniła sobie drużyna z rozgrywek do lat 20.

Sukces odniosła także drużyna do lat 16, która awansowała do Finałów grupy A. Przed nimi mecze z drużynami Żorskiej Akademii Koszykówki, KKS Mickiewicz Katowice, MKS Smyk Prudnik, MKS Wodzisław Ślaski i MKKS Rybnik. Rywalizacja zakończy się pod koniec marca.

W międzyczasie dokończyć walkę muszą dwie drużyny MKS-u Dąbrowa Górnicza z rozgrywek do lat 18. Zespół trenera Wojciecha Wieczorka z bilansem 10 zwycięstw i ani jednej porażki jest na pierwszym miejscu swojej grupy. Jeszcze przed Świętami wygrali 124:45 z drużyną AZS Politechniki Opolskiej. Kolejne spotkanie zagrają z UKS MOSM Bytom na wyjeździe. Natomiast podopieczni szkoleniowca Macieja Glika z bilansem 7-3 są na drugim miejscu grupy B i w kolejnym pojedynku podejmą u siebie Ofensywę Racibórz.

Sporo walki czeka jeszcze drużyny z rozgrywek do lat 13 i rozgrywek do lat 14. Ci drudzy przed Świętami rozbili na wyjeździe Pogoń Rudę Śląską 148:21. Mecz z dorobkiem 36 punktów skończył Przemysław Paduch. Chłopaki walczą w czołówce z Rybnikiem, Tychami i Bytomiem. Z kolei rocznik niżej z bilansem 4-5 zajmuje 3. miejsce w swojej lidze i czeka go jeszcze kilka trudnych starć. Tam rywalizacja dobiega końca 10 lutego.

O wynikach naszych drużyn będziemy informować w cotygodniowym przeglądzie!