Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka wzorowo odrobili swoje zadanie w Koszalinie. Drużyna MKS-u Dąbrowa Górnicza w rozgrywkach U20 wygrała trzy mecze ćwierćfinałów Pucharu Polski i awansowała do kolejnego etapu rywalizacji.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MTS BASKET KWIDZYN 74:65

Na początek zmagań w ćwierćfinale MKS od razu potrzebował mocnego uderzenia. Rywalem była dobrze przygotowana drużyna z Kwidzyna. Pierwszą kwartę dąbrowianie wygrali 30:20, ale już w drugiej rywal odrobił 6 punktów i różnica po pierwszych 20 minutach stopniała do 4 oczek. W drugiej połowie podopieczni trenera Wieczorka zyskali kontrolę i zanotowali na swoje konto pierwszą wygraną. 19 punktów Dawida Boryki, kolejnych 14 Radosława Choraba i 13 Patryka Piszczatowskiego.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS START SA LUBLIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 35:87

To dla zawodników z Zagłębia był spacerek. Zespół z Lublina nie miał żadnych szans i nie był w stanie nawiązać ze swoim przeciwnikiem walki. 16 punktów Patryka Piszczatowskiego, kolejnych 12 Radosława Choraba. W ostatnim meczu MKS miał zmierzyć się również z niepokonaną drużyną gospodarzy – MKKS Żak Koszalin.

STATYSTYKI Z MECZU

MKKS ŻAK KOSZALIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 66:72

W tym starciu wyzwań było znacznie więcej, ale gracze z Dąbrowy nie mogli niczego innego oczekiwać, skoro mierzyli się z miejscową ekipą. Po dobrej pierwszej kwarcie, którą wygrali 21:12, przyszło słabsza druga odsłona, którą przegrali aż 16 punktami. Szczęśliwie trener Wieczorek zdołał zmotywować swoich podopiecznych i ci na drugą połowę wyszli z energią, której Koszalin nie powstrzymał. 24:11 w trzeciej kwarcie okazało się decydujące. 20 punktów Łukasza Lewińskiego, kolejnych 18 Adama Skiby. Trzy mecze, trzy wygrane!

STATYSTYKI Z MECZU