8 marca doszło do spotkania dwóch drużyn MKS-u Dąbrowa Górnicza w ramach rozgrywek do lat 18. Ostatecznie lepszy okazał się zespół trenera Wojciecha Wieczorka. W ten sposób powetował sobie porażkę z Zabrza. Sprawdzamy co słychać na parkietach Śląska i Zagłębia.

MKS ZABRZE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 61:58

To było jak rollercoaster. Tylko pierwsza kwarta była wyrównana, każda kolejna przechylała szalę na stronę gospodarzy lub na stronę gości. Ostatnie słowo należało jednak do zabrzan. Wygrali drugą kwartę 16:8 budując przewagę, jednak MKS Dąbrowa Górnicza w kolejnej odsłonie odpowiedział wynikiem 26:12 odbierając przeciwnikowi prowadzenie. W finałowej kwarcie przyszło jednak załamanie formy podopiecznych trenera Wieczorka i ci ostatecznie przegrali różnicą 3 punktów. 14 oczek dla dąbrowian zanotował Łukasz Lewiński, kolejnych 13 dołożył Sebastian Stępień. To była ich pierwsza porażka w rozgrywkach!

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – MKS DĄBROWA GÓRNICZA II 90:58

Bratobójczy pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną MKS-u… Pierwsza drużyna pokonała drugą wygrywając różnicą 32 punktów. Tylko w trzeciej kwarcie podopieczni trenera Macieja Glika byli w stanie odgryźć się drużynie trenera Wieczorka. Najlepszym punktującym zwycięzców został Adam Niespor. Zanotował 14 punktów. Warto podkreślić, że do kolejnej fazy awansować może tylko jeden zespół MKS-u, nawet jeśli zespół numer dwa wywalczyłby kwalifikację.

STATYSTYKI Z MECZU

KKS MICKIEWICZ KATOWICE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 100:39

Bolesną porażkę poniosła drużyna z rozgrywek do lat 16. KKS Mickiewicz Katowice nie miał litości dla dąbrowian i zakończył mecz z ogromną przewagą. Drużyna KKS dominuje w rozgrywkach i na ten moment legitymuje się bilansem 10-0. MKS jest na 4 miejscu z wynikiem 5 zwycięstw – 3 porażek. Dzisiaj o 17:00 ekipa z Zagłębia zagra kolejny mecz, tym razem z MKS Smyk Prudnik na wyjeździe.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – UKS MOSM BYTOM 61:91

W rozgrywkach do lat 14 drużyna z Bytomia uciekła MKS-owi w drugiej połowie tego pojedynku, ostatecznie budując 30-punktową przewagę. Dąbrowianie wygrali drugie 10 minut 25:21 redukując przewagę rywala do 2 punktów, ale kolejne 20 minut należało tylko i wyłącznie do gości. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie z Zagłębia był Kacper Dziedzic kończąc zmagania z dorobkiem 19 oczek. Z bilansem 11-3 MKS zajmuje 3. miejsce w tabeli.

STATYSTYKI Z MECZU

GLIWICKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 34:63

Dobrze – w pierwszym meczu finałów grupy B rozgrywek do lat 13 – poradziła sobie drużyna trenera Radosława Cioska. Dąbrowianie na wyjeździe pokonali drużynę z Gliwic ogrywając rywala w każdej kwarcie. Najwięcej punktów dla MKS-u, bo aż 15 zanotował Jakub Ucieszyński. Równie dobrze zaprezentował się Stanisław Pelz dokładając kolejnych 14 oczek. Przed drużyną starcie z DAAS Basket Hills Bielsko-Biała. Ten mecz 10 marca u siebie.

STATYSTYKI Z MECZU