MKS Dąbrowa Górnicza z Lublina wraca niepokonany! Najpierw w półfinale zawodnicy Jacka Winnickiego pokonali Legię Warszawa, a w finale zrewanżowali się TBV Start Lublin za porażkę z turnieju w Dąbrowie. W meczu o puchar MKS pokonał gospodarzy 86:69 i kluczowa dla wyniku okazała się trzecia kwarta pojedynku, którą goście z Zagłębia wygrali 23:12. Zbudowali przewagę, której koszykarze trenera Dawida Dedka nie potrafili odrobić.

W finale z bardzo dobrej strony ponownie pokazał się Jakub Parzeński. Środkowy MKS-u jest w znakomitej formie na tydzień przed startem rozgrywek. Przeciwko drużynie z Lublina zanotował 15 punktów (7/7 z gry, 1/1 za trzy) i 6 zbiórek. Kroku dotrzymywał mu amerykański silny skrzydłowy – D.J. Shelton. Na jego koncie również uzbierało się 15 punktów (6/12 z gry) oraz 7 zbiórek. Panowie mogą wspólnie stworzyć niezwykle groźny podkoszowy duet.

Jednak najlepszym strzelcem MKS-u w tym meczu był Aaron Broussard. Skrzydłowy znakomicie poradził sobie z obroną rywala i zanotował na swoje konto 19 oczek (7/14 z gry, 3/5 za trzy), 9 zbiórek i 4 asysty! To znakomita linijka i świetny prognostyk przed rozpoczęciem rozgrywek. Startujemy już w kolejną niedzielę o 12:40 meczem z Polskim Cukrem Toruń. Od jutra w sprzedaży będą bilety, natomiast dzisiaj macie ostatnią szansę, by kupić karnet.

TBV START LUBLIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 69:86 (20:26, 14:17, 12:23, 23:20)

TBV Start: Lewis 18, Gospodarek 11, Mirković 11, Szymański 9, Dziemba 7, Czerlonko 6, Dutkiewicz 5, Reynolds 2, Ciechociński 0, Kowalski 0

MKS: Broussard 19, Parzeński 15, Shelton 15, Wołoszyn 11, Massamba 8, Pamuła 6, Kowalenko 5, Dambrauskas 2, Kucharek 2, Wieczorek 2, Gabiński 1