Nowym zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza został Jarosław Trojan. 24-latek zasili strefę podkoszową drużynę z Zagłębia. W ostatnich dniach wiele mówiło się na temat dołączenie gracza do rotacji trenera Jacka Winnickiego. Teraz możemy oficjalnie przywitać Jarka w drużynie.

Środkowy urodzony 20 sierpnia 1994 mierzy 207 centymetrów. W ostatnich dwóch sezonach występował dla TBV Startu Lublin. Na rozgrywki 2017/2018 dołączył do Rosy Radom. Zespół zrezygnował jednak z usług wysokiego i ten rozgrywki Energa Basket Ligi dokończy w Dąbrowie Górniczej. Będzie czwartym podkoszowym w rotacji.

MKS stracił w tym sezonie dwóch wysokich. Najpierw poważnej kontuzji kolana doznał Jakub Parzeński, a następnie urazu ścięgna Achillesa doznał Aleksandar Mladenović. Wsparcie Trojana może okazać się kluczowe w walce o play-offy. 24-latek w swoim najlepszym sezonie na parkietach PLK (2015/2016) notował średnio 7,5 punktu i 5 zbiórek. Życzymy mu udanych występów w koszulce MKS-u.