Po koronawirusowej kwarantannie MKS rozegrał dwa spotkania. Po wygranej we Włocławku przyszedł czas na nie udany, okraszony 25 stratami występ w Ostrowie Wielkopolskim. W walce o drugą wygraną, w starciu z Pszczółką Start Lublin, dąbrowscy zawodnicy powinni zaprezentować się co najmniej tak dobrze, jak w starciu z Anwilem.

Walki o drugą wygraną w tym momencie na pewno nie ułatwia terminarz, jednak po nieudanym początku sezonu, teraz wygranych trzeba szukać w meczach z teoretycznie lepszymi rywalami. Najbliższa szansa na to będzie w Lublinie. Pszczółka zajmuje obecnie w ligowej tabeli trzecie miejsce, a grę w Energa Basket Lidze łączy z koszykarską Ligą Mistrzów. 4 dni temu drużyna prowadzona przez Davida Dedka grała mecz na Węgrzech. Zmęczenie i krótki okres przygotowawczy mogą być kluczowe z perspektywy Alessandro Magro w poszukiwaniu wygranej. Ważne jest jednak, by nie powtórzyć błędów, które pojawiły się przy okazji poprzedniego ligowego starcia.

PRZEDMECZOWE WYPOWIEDZI

Marek Piechowicz – Lublin to bardzo silny przeciwnik, gra świetnie po obu stronach parkietu, ale uważam, że powinniśmy szczególnie skupić się na defensywie. Znamy silne strony przeciwnika i postaramy się tą wiedzę wykorzystać nie pozwalając na oddawanie łatwych rzutów. Po dobrej obronie możemy liczyć na łatwe punkty z szybkiego ataku. Z pewnością kluczowym aspektem będzie również ilość strat w naszym wykonaniu. W Ostrowie ten współczynnik bardzo zadziałał na naszą niekorzyść i jeżeli poprawimy ten element gry, to będziemy w stanie walczyć o zwycięstwo.

Rozgrywający: Michael Gospodarek, Kamil Łączyński, Lester Medford jr, Bartłomiej Pelczar
Rzucający: Sherron Dorsey-Walker, Karol Obarek
Niski Skrzydłowy: Mateusz Dziemba, Martins Laksa
Silny Skrzydłowy:
 Kacper Borowski, Damian Jeszke, Armani Moore, Tymoteusz Pszczoła
Środkowy
: Adam Kemp, Joshua Sharma, Roman Szymański

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Sacha Killeya-Jones (18.8) – Martins Laksa (14.4)
Zbiórki: Sacha Killeya-Jones (9) – Joshua Sharma (7)
Asysty: 
Lee Moore (5.9) – Lester Medford Jr (5.4)
Przechwyty: Lee Moore i Vytenis Čižauskas (1.5) – Lester Medford Jr (2.1)
Bloki: Sacha Killeya-Jones (1.9) – Joshua Sharma (2.2)
EVAL: Sacha Killeya-Jones (21.1) – Joshua Sharma (15.8)