Czy w sobotę nadejdzie „lepsze jutro”? Po pięciu tygodniach MKS Dąbrowa Górnicza wraca do hali Centrum, gdzie po serii pięciu kolejnych porażek będzie chciał w końcu przypomnieć sobie smak zwycięstwa.

Po raz ostatni „w domu” MKS grał 13 listopada. Od tego czasu miał małe „Tour de Pologne”, ale w końcu przyszedł czas na powrót. W sobotę podopieczni Michała Dukowicza mają jeden cel – wygrać po raz piąty w Energa Basket Ligi.

Tym razem w Dąbrowie Górniczej gościć będziemy Polpharmę Starogard Gdański, której – delikatnie mówiąc – w tym sezonie się nie wiedzie. Popularni „Farmaceuci” wygrali dotychczas zaledwie jeden mecz na 12 rozegranych. W drużynie od początku sezonu doszło do wielu zmian kadrowych, a na ławce trenerskiej Marcina Lichtańskeigo zastąpił Marek Łukomski.

Mówiąc o zmianach to Polpharma w Dąbrowie Górniczej wystąpi bez Kamau Stokesa. – Stokes wykazywał małe zaangażowanie. Jeśli ktoś nie jest w stanie w 100 procentach poświęcić się dla drużyny, kibiców i klubu, to dla kogoś takiego nie ma miejsca w tym zespole – mówi trener Łukomski. Amerykański rzucający ze średnią 16,8 punktu na mecz był najlepszym strzelcem zespołu.

Na kogo trzeba zwrócić zatem uwagę? Na pewno taką postacią jest Jonathan Williams, który ma niesamowity ciąg na kosz. W defensywie szaleje doskonale znany w Polsce Litwin Martynas Paliukenas, a pod koszem bardzo efektywnie gra Brett Prahl.

My jednak tradycyjnie skupiamy się na sobie. Nie ma już Roberta Johnsona, ale do gry wraca Dominic Artis, a w kadrze drużyny pojawił się Justin Watts. I to z pewnością są bardzo pozytywne aspekty dla trenera Michała Dukowicza, który w ostatnim czasie miał mocno ograniczone pole manewru poprzez kontuzje i… różne inne perypetie.

Teraz czas wrócić na właściwe tory i sprawić sobie świąteczny prezent. Przypominamy również, żeby wybierając się na mecz… wziąć ze sobą pluszaka dla dzieciaka i w przerwie pomiędzy pierwszą a drugą kwartą wyrzucić go na parkiet. Zapraszamy do akcji, im więcej pluszaków tym więcej uśmiechniętych buzi na oddziale dziecięcym.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polpharma Starogard Gdański
21 grudnia 2019, Hala Centrum, godz. 16:45