Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza trenują już od dwóch tygodni i do tej pory skupiali się przede wszystkim na budowaniu formy. Drużyna jest już w komplecie, jako ostatni dołączył do niej D.J. Shelton. Okres treningów przebiega według planu ułożonego przez trenera Jacka Winnickiego. To naprawdę intensywny czas, w którym zespół poznaje wiele nowych rzeczy. Przed zawodnikami jeszcze sporo pracy i sporo testów. Powoli jednak kształtuje się nowa tożsamość MKS-u.

W środę dąbrowianie rozegrali pierwszy sparing z bardzo dobrze prezentującą się Jamalex Polonią Leszno. Drużyna naszego przeciwnika również jest w trakcie przygotowań do swojego sezonu w I lidze. Jakość gry Jamalexu wyraźnie zaskoczyła obronę MKS-u. Ostatecznie goście wygrali 100:93 po bardzo ciekawej końcówce. Ze szczególnie dobrej strony zaprezentowali się obwodowi – Kamil Chanas oraz Jakub Kobel. Najlepszym punktującym gospodarzy był DJ Shelton notując 23 oczka.

Dla podopiecznych trenera Winnickiego był to dopiero pierwszy sparing. Drużyna przeplatała lepsze okresy z gorszymi. Szkoleniowiec MKS-u dostał dzięki tej rywalizacji bardzo dużo materiału do analizy, co z pewnością pomoże wyciągnąć wnioski przed następnymi sprawdzianami. Do startu sezonu 2017/2018 Polskiej Ligi Koszykówki pozostał ponad miesiąc, zatem gracze z Zagłębia mają jeszcze sporo czasu, by przyswoić filozofię gry nowego trenera.

Niestety nie możemy pochwalić się zdjęciami ze sparingu, ponieważ dąbrowianie grali w nowych strojach, a te planujemy pokazać dopiero na prezentacji drużyny, która odbędzie się w pierwszy dzień turnieju – 1 września. Zatem prosimy kibiców o cierpliwość i gorąco zapraszamy do Hali Centrum na międzynarodowy turniej. Bilety oraz mini-karnety są już w sprzedaży.

MKS: Wieczorek 2, Broussard 19, Gabiński 10, Majchrowski 0, Pamuła 13, Wołoszyn 10, Kowalenko 4, Shelton 23, Dambrauskas 12

Polonia: Kobel 17, Trubacz 2, Kurkowiak 3, Sanny 5, Chanas 25, Wrona 6, Milczyńkski 6, Rostalski 13, Kaczmarczyk 23