W weekend swój mecz rozegrali także nasi drugoligowcy. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka pojechali na wyjazdowy mecz do Przemyśla. Musieli jednak przełknąć kolejną gorzką pigułkę, ponieważ gospodarz był nie do ogrania.

AZS PWSW MCS DANIEL PRZEMYŚL – MKS II DĄBROWA GÓRNICZA 83:53 (26:11, 24:15, 17:13, 16:14)

STATYSTYKI

Drużyna z Przemyśla zajmuje aktualnie siódme miejsce w grupie C drugiej ligi. Przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza rozegrali bardzo dobre spotkanie ostatecznie wygrywając każdą z kwarty. Zbudowali w międzyczasie 30-punktowe prowadzenie. Dla młodych podopiecznych trenera Wojciecha Wieczorka to kolejna lekcja na drodze ich rozwoju.

Jedynym zawodnikiem w szeregach dąbrowian, który przekroczył granicę 10 punktów był Łukasz Lewiński kończąc pojedynek z dorobkiem 14 oczek i 4 asyst. Gospodarze trafiali na 60% skuteczności z gry. Ich najlepszym zawodnikiem był Grzegorz Płocica, który zanotował na swoje konto 16 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 2 przechwyty.

Ekipa z Zagłębia po 13 meczach zajmuje 10. miejsce w tabeli drugiej ligi. W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 MKS zagra kolejny mecz na wyjeździe, tym razem z drużyną MKKS-u Rybnik.