Po serii porażek, drugoligowy MKS Dąbrowa Górnicza odkuł się na własnym parkiecie wygrywając z mocną ekipą MCKiS Jaworzno! Drużyna gości przystępowała do tego meczu z bilansem 7-2 i mogła być rozpatrywana w kategorii faworyta. Jednak podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka wzięli na barki ciężar odpowiedzialności i rozegrali fantastyczne zawody. W konsekwencji odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie i po 10 meczach mają bilans 5-5.

Pojedynek był naprawdę zacięty, ale dąbrowianie nie odpuścili nawet na sekundę. Wygrali trzy kwarty idąc z Jaworznem łeb w łeb. W czwartej kwarcie prowadzenie gospodarzy urosło do 10 oczek i tej straty MCKiS już nie zdołał odrobić. Liderem drużyny był Patryk Wieczorek notując na swoje konto 17 punktów i 7 asyst. Kolejnych 16 oczek i 6 zbiórek dołożył Patryk Piszczatowski. Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia już 25 listopada w starciu z KŚ AZS Gliwice.

MKS II DĄBROWA GÓRNICZA – MCKiS JAWORZNO 84:77 (20:16, 16:19, 26:21, 22:21)

MKS: Wieczorek 17, Piszczatowski 16, Chorab 15, Skiba 11, Majchrowski 10, Boryka 6, Niespor 5, Bielecki 4, Rajczak 0, Tomczyk 0