MKS II Dąbrowa Górnicza w ostatnim meczu sezonu pokonał w Hali Centrum drużynę z Opola i zakończył rozgrywki drugiej ligi na 11. miejscu w grupie C, dzięki czemu uniknął spadku. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka zakończyli walkę mając na koncie siedem zwycięstw.

MKS II DĄBROWA GÓRNICZA – WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA 77:69

STATYSTYKI

Sezon dąbrowianie zakończyli dwoma wygranymi z rzędu. Najpierw sensacyjnie pokonali na wyjeździe drużynę z Jaworzna, a w ostatnim spotkaniu obronili parkiet przed drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska. Spotkanie przez trzy pierwsze kwarty było bardzo zacięte. W finałowej 10-tce MKS-owi udało się zbudować kilkupunktową przewagę, której gospodarze już nie wypuścili.

Z bardzo dobrej strony w ostatnim meczu sezonu zaprezentował się Dawid Boryka. Skończył mecz mając na koncie 23 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty. 13 oczek, 5 zbiórek i 6 asyst dołożył Patryk Wieczorek. W przekroju całego sezonu najlepiej punktującym graczem II ligi był wspomniany Patryk Wieczorek zdobywając średnio 19 punktów, ale na równie wielkie brawa zasłużyli ci, którzy przez cały sezon walczyli zawzięcie.

Patryk Piszczatowski, Adam Skiba, Łukasz Lewiński, Łukasz Majchrowski, który wrócił po urazie. Dawid Boryka, Adam Niespor, Radosław Chorab, Daniel Tomczyk, Dominik Rajczak, Marcin Wit, Maciej Bielecki, Maciej Koćma, Dominik Sala, Paweł Glaeske i Sebastian Stępień. Jeszcze raz wielkie brawa dla chłopaków. Sezon drugiej ligi skończyli z bilansem 7 zwycięstw i 17 porażek, a po drodze zebrali mnóstwo cennego doświadczenia.