Drużyna Drażena Anzulovicia ma za sobą pierwszą porażkę w sezonie, a jak sobie radzili młodsi przedstawiciele MKS-u Dąbrowa Górnicza? Ci walczą niestrudzenie z rówieśnikami na parkietach całego regionu. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń ze śląskich rozgrywek.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MOSM TYCHY 89:59 (30:13, 24:13, 19:17, 16:16)

W trzeciej kolejce rozgrywek do lat 20, zespół trenera Wojciecha Wieczorka rozbił u siebie rywala z Tych. Zespół z Zagłębia pozostaje bez porażki! MOSM już w pierwszej kwarcie musiał uznać wyższość drużyny MKS-u. Dopiero w finałowej kwarcie byli w stanie odpowiedzieć na przewagę rywala remisując 16:16. Po 14 punktów dla dąbrowian zdobyli Dominik Rajczak i Adam Skiba. Z 13 oczkami skończył Łukasz Lewiński. 8 listopada drużyna zagra z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – MKS ZABRZE 62:46 (24:8, 6:10, 18:7, 14:21)

Z wygranej cieszyli się również zawodnicy drugiej drużyny grającej w rozgrywkach do lat 18. Podopieczni Macieja Glika grali raz lepiej, raz gorzej, bo dość nietuzinkowym jest zdobycie 24 punktów w pierwszej kwarcie i zaledwie 6 w drugiej. Niemniej obronili się przed rywalem z Zabrza. 14 oczek na swoje konto zapisał Kacper Wcisło. 10 punktów Wojciecha Lewickiego. To pierwsze zwycięstwo dąbrowskiego zespołu w grupie B rozgrywek.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS STRZELCE OPOLSKIE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 68:92 (15:20, 10:25, 21:24, 22:23)

Za mało zwycięstw? Swoją cegiełkę do serii wygranych dołożyła drużyna z rozgrywek do lat 16. Reprezentanci MKS-u rozbili na wyjeździe drużynę Strzelców Opolskich wygrywając każdą z kwart. To była totalna dominacja. Na tle swoich kolegów wyróżnił się Dominik Nanuś kończąc spotkanie z dorobkiem 24 oczek. Nie gorzej zaprezentował się Dawid Orłowski zdobywając na swoje konto 19 punktów. To już druga wygrana ekipy. Przed nimi domowe spotkanie z AZS Politechnika Częstochowa.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKIS JAWORZNO 107:23 (23:15, 20:6, 25:2, 39:0)

Co tu dużo mówić – rozróba w biały dzień. Ostatnią kwartę w rozgrywkach do lat 14 dąbrowianie wygrali 39:0. Aż 30 oczek zanotował na swoje konto Przemysław Paduch, kolejnych 28 dołożył Jakub Sarzycki. Chłopaki wygrali drugie spotkanie i przed nimi wyjazdowe starcie z MCKS Czeladź, do którego przystąpią w roli faworyta.

STATYSTYKI Z MECZU

UKS SP 27 KATOWICE II – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 50:38 (10:11, 18:11, 12:9, 10:7)

Gorycz porażki musiała przełknąć drużyna Andrzeja Bartosza w rozgrywkach do lat 13. Zawodnicy z Zagłębia ulegli przeciwnikowi z Katowic. W najsłabszej drugiej kwarcie przegrali 11:18. W drugiej połowie nie byli w stanie odrobić strat i tym razem musieli uznać wyższość rywala. Dla gospodarzy 16 punktów zanotował Kajetan Kuczawski. Najlepszy w drużynie MKS-u był Jakub Dudek z dorobkiem 11 oczek na koncie.

STATYSTYKI Z MECZU