Rocznik 2002 MKS-u Dąbrowa Górnicza zakończył turniej w Rydze! To był pierwszy etap rywalizacji zespołu w rozgrywkach European Youth Basketball League (EYBL). W pięciu meczach podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka osiągnęli bilans 2-3 i biorąc pod uwagę, że był to ich debiut oraz grali z zawodnikami teoretycznie o rok starszymi – wypad do Rygi możemy uznać za udany!

27 PAŹDZIERNIKA

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BS SIAULIAI 62:93

Start był trudny, bo dąbrowianie od razu trafili na bardzo mocną ekipę litewskiego BS Szawle. Po 12 punktów zdobyli w tym meczu Przemysław Paduch i Dawich Pachowicz. Rywal ostatecznie był jednak za mocny.

BS PARDAUGAVA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 43:65

Drugi mecz, pierwsza wygrana! W tym starciu dąbrowianie byli znacznie lepsi od zespołu z Rygi. Bardzo dobrą koszykówkę zaprezentował Patryk Zapert kończąc zawody z dorobkiem 15 punktów trafiając 7/10 za dwa.

28 PAŹDZIERNIKA

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BS JUGLA 70:81

Choć rywal okazał się lepszy, gracze z Zagłębia pokazali w tym meczu charakter i gotowość do rywalizacji nawet z ekipami uchodzącymi za najmocniejsze w swojej grupie. 16 oczek znakomitego Tomasza Pustelnika, który trafił 4/4 za trzy!

SKM – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 68:43

Niewykluczone, że we znaki zawodnikom trenera Wieczorka dało się zmęczenie z poprzedniej rywalizacji. Dwa mecze w jeden dzień to jednak spore obciążenie. Niemniej dla wszystkich warunki były takie same. 12 oczek Przemka Paducha.

29 PAŹDZIERNIKA

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – BC PARNU 84:54

Nie ma to jak zakończyć turniej efektownym zwycięstwem! W ostatni dzień rywalizacji, ekipa z Dąbrowy podjęła drużynę z miasta Parnawa z Estonii. Byli wyraźnie lepsi. Aż 24 punkty zanotował na swoje konto dominujący Przemek Paduch!

Wielkie brawa dla chłopaków! To było udane rozpoczęcie przygody z EYBL. Kolejny turniej również odbędzie się na Łotwie, w miejscowości Saldus w dniach 25/28 stycznia.