Za nami październik, czyli pierwszy miesiąc walki rozgrywek młodszych kategorii. Ostatnie tygodnie były dla przedstawicieli MKS-u Dąbrowa Górnicza pełne sukcesów. Dąbrowianie w przekonującym stylu wygrywali swoje pojedynki. Dwa ostatnie mecze grup do lat 18 i 16 również zakończyły się zwyciestwami MKS-u.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA I – GLIWICKIE TOWARZYSTWO KOSZYKÓWKI 110:46 (39:9, 24:14, 28:9, 19:14)

Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie odniosła drużyna trenera Wojciecha Wieczorka w rozgrywkach do lat 18. To już trzeci mecz i trzecia wygrana ekipy z Zagłębia. Są liderem swojej grupy i wszystko wskazuje na to, że przygotowali się do walki o najwyższe cele. W meczu z Gliwickim Towarzystwem Koszykówki nie mieli wielu słabszych momentów, ostatecznie wygrywając każdą z czterech kwart. 20 punktów zapisał na swoje konto Sebastian Stępień, kolejnych 18 dołożył Kornel Jakieła.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA 76:43 (21:8, 16:13, 20:7, 19:15)

Wygraną odniosła także drużyna do lat 16 prowadzona przez Marzenę Rudolf. Zawodnicy MKS-u gościli u siebie AZS Politechnikę Częstochowa i dzięki bardzo dobrej postawie w pierwszej i trzeciej kwarcie zbudowali przeszło 30-punktową przewagę. Z bilansem 3-1 ekipa zajmuje trzecie miejsce w swojej niezwykle silnej grupie. 22 punkty w starciu z ekipą AZS-u zanotował Tomasz Pustelnik.

STATYSTYKI Z MECZU