Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w projekt „Młodzież Siłą Miasta” zaangażowały się dwie szkoły! Przez najbliższych kilka miesięcy, będziemy motywować uczniów Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej oraz ich młodszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Stanisława Staszica, również z Dąbrowy.

Na czym polega nasz projekt?

Rok temu zapraszaliśmy szkoły do współpracy polegającej na publikowaniu postów w mediach społecznościowych, które przedstawiały aktywność fizyczną. W ten sposób promowaliśmy zdrowy styl życia, a przy okazji pomagaliśmy w zbiórce pieniędzy na konkretne potrzeby szkoły oraz jej uczniów.

Jako profesjonalny klub sportowy, zdajemy sobie sprawę ze społecznej odpowiedzialności biznesu, dlatego nasze działania chcemy skupić przede wszystkim na dzieciach oraz młodzieży. To właśnie do tej grupy skierowane były dwa wydarzenia w ramach naszych posezonowych działań – Kacpa Challenge oraz Marcin Gortat Camp. Teraz czas na drugą odsłonę „Młodzież Siłą Miasta”.

W tegorocznej edycji hasłem przewodnim jest motywacja. Bo właśnie ona będzie naszym podstawowym narzędziem. Tym razem chcemy zachęcać uczniów do lepszych wyników w nauce. Dlatego w porozumieniu z ZSS i SP12, będziemy nagradzać tych, którzy w przekroju wcześniej ustalonego okresu, najbardziej poprawią swoje oceny! Co jesteśmy gotowi zagwarantować? Oprócz gadżetów i bezpłatnego wstępu na każdy mecz drużyny, także spotkanie z zawodnikami, udział w treningu oraz wiele wiele więcej.

– Bardzo się cieszę, że szkoły same zareagowały na inicjatywę i tak ochoczo chciały dołączyć do współpracy z MKS-em. Nasz projekt nie ma na celu podważenia roli rodzica w edukacji dzieci, po prostu zdajemy sobie sprawę, że rodzicom przyda się pomoc. Zwłaszcza w czasach, kiedy tak wiele rzeczy odciąga dzieci i młodzież od obowiązków szkolnych – mówi PR Manager MKS-u – Michał Kajzerek.

Szkoła to moment życia, którego nie możesz zaniedbać, dlatego MKS spieszy, by Cię zmotywować! O postępach projektu będziemy na bieżąco informować – śledźcie nasze media społecznościowe – Facebook, Twitter, Instagram oraz oficjalną stronę internetową! #SiłaMiasta