Zaglądamy na parkiety Śląska i Zagłębia, by sprawdzić, jak radzili sobie młodsi przedstawiciele MKS-u Dąbrowa Górnicza. Gracze do lat 20 rozgromili na wyjeździe ekipę z Czeladzi, a zespół U14 pokonał Jaworzno po zaciętym meczu.

U20

MCKS CZELADŹ – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 27:158

Drugie zwycięstwo rocznika U20 w lidze i patrząc na wynik nie trzeba o tym meczu zbyt wiele mówić. Jednostronne widowisko byłoby niedopowiedzeniem. Niestety na stronie śląskiego związku koszykówki brakuje statystyk z tego pojedynku.

U18

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY ZABRZE 72:54

Zwycięstwem swój ostatni mecz zakończyli również gracze z grupy do lat 18. Podopieczni trenera Macieja Glika pokonali ekipę z Zabrza po kluczowej czwartej kwarcie, którą wygrali 20:7. Po 17 puntów dla drużyny z Zagłębia zanotowali Radosław Chorab i Kacper Wcisło. Drużyna ma bilans 5-0.

U16

AZS CZĘSTOCHOWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 48:117

Bardzo łatwe zwycięstwo odniosła także pierwsza drużyna MKS-u do lat 16. W Częstochowie pewnie pokonali tamtejszy AZS. 23 punkty zapisał na swoje konto Dawid Orłowski, a kolejne 22 Tomasz Pustelnik. Dąbrowianie rozegrali siedem meczów i żadnego dotąd nie przegrali.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – UKS MOSM BYTOM I 44:85

Wyższość rywala musiała uznać druga drużyna rocznika. Chłopaki przegrali u siebie z Bytomiem mimo 20 punktów Kacpra Dziedzica i 15 oczek Jakuba Sarzyckiego.

U14

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKIS JAWORZNO 69:63

Bardzo interesujący mecz rozegrali zawodnicy w grupie U14, nieznacznie pokonując rywala z Jaworzna. To było ciekawe widowisko, w którym obie drużyny do samego końca musiały pozostać skoncentrowane. Ostatecznie MKS wyszedł z tego starcia górą, za co wielkie brawa dla chłopaków. 14 punktów Jakuba Gdowika i kolejnych 13 Jakuba Dudka. Zespół po siedmiu meczach ma bilans 5-2.

U13

STELA CIESZYN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 69:94

Kolejna wygrana podopiecznych Marzeny RudolfMaksymilian Buszka skończył zawody z dorobkiem 22 punktów i przyczynił się do czwartego zwycięstwa swojego zespołu. Ekipa jest na trzecim miejscu w swojej tabeli.