Najgorszy mecz w sezonie – mamy nadzieję – już za nami. – Musimy wrócić na właściwe tory – mówi nasz trener Michał Dukowicz, który uważa, że Polski Cukier Toruń gra obecnie najlepszą koszykówkę w Polsce.

Podczas meczu w Toruniu praktycznie nic nie układało się w naszej grze. „Twarde Pierniki” pokazały nam, jak wygląda koszykówka z poziomu koszykarskiej Ligi Mistrzów.  – Polski Cukier pokazał nam w jakim jesteśmy miejscu. I niestety widać, że bardzo mocno odstajemy od najlepszych zespołów. Nasz mecz z tym rywalem od samego początku był bez historii – mówi Dukowicz.

– Nie odpowiedzieliśmy w żaden sposób na grę torunian. Zespół ten pokazał koszykówkę, którą w moim wyobrażeniu tej dyscypliny ja sobie właśnie wyobrażam. 28 asyst, bardzo dobra skuteczność, dzielenie się piłką, agresywność w obronie. Nic, tylko przyklasnąć. Dla mnie Polski Cukier Toruń to zespół, który w tej chwili gra najlepszą koszykówkę w Polsce – dodaje.

Na sam obraz gry naszego zespołu wpływ mógł mieć zmieniony mikrocykl, który niestety nie sprawdził się tak, jak powinien. – Mikrocykl, który zastosowaliśmy, nie sprawdził się i tutaj biorę za to pełną odpowiedzialność. Zespół nie zareagował tak, jak tego oczekiwałem – wyjaśnia Dukowicz, który z przymrużeniem oka stwierdził, że już więcej go nie powtórzy.

Teraz przed MKS-em domowy mecz z Legią Warszawa, która do tej pory przegrała swoje wszystkie pięć meczów w Energa Basket Lidze. My z kolei chcemy zachować miano niepokonanych przed własną publicznością. Mecz z zespołem ze stolicy w niedzielę 3 listopada. Początek o godzinie 19:30.