W ostatnim meczu rozgrywek do lat 20, MKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonał MCKS Czeladź. Jak co tydzień – zapraszamy na przegląd wydarzeń z parkietów Śląska i Zagłębia, gdzie MKS gra i walczy o najwyższe cele.

U20

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MCKS CZELADŹ 151:44

Piąta wygrana zawodników trenera Wojciecha Wieczorka. Z 23 punktami mecz skończył Sebastian Stępień, kolejne 22 oczka dołożył Patryk Piszczatowski. 19 grudnia dąbrowianie zakończą rundę starciem z drugim w tabeli AZS-em AWF Mickiewicz Katowice.

U18

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY SMYK PRUDNIK 81:61

Zwycięstwo odniosła także ekipa grająca w rozgrywkach do lat 18. MKS u siebie pokonał drużynę z Prudnika po 18 punktach Wojciecha Lewickiego, 17 Radosława Choraba i kolejnych 14 Kacpra Wcisło. Z bilansem 7-1 są w tabeli tuż za MKS-em Zabrze.

U16

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – DAAS BASKET HILLS BIELSKO-BIAŁA 86:46

Druga drużyna z rozgrywek do lat 16 w finałowych rozgrywkach grupowych pokonała pewnie przeciwnika z Bielska-Białej. Najlepszym graczem zespołu trenera Macieja Glika był Kacper Dziedzic notując 27 punktów. Z bilansem 2-1 chłopaki są na drugim miejscu w swojej grupie.

U14

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 119:26

Co tu dużo pisać – bolesna porażka młodych przedstawicieli MKS-u Dąbrowa Górnicza. W finale grupy A mają bilans 0-5, ale rozgrywki są dla nich cenną lekcją na przyszłość.

U13

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – MKKS RYBNIK 90:52

Młodzi gracze z Zagłębia zakończyli pierwszą rundę pewnym zwycięstwem z MKKS-em Rybnik. 36 punktów Jakuba Ucieszyńskiego i bilans 8-2 zespołu przed startem drugiej odsłony rywalizacji.