Zespół do lat 20 zakończył już rywalizację o Mistrzostwo Polski. Drużyna z Dąbrowy Górniczej ostatecznie zajęła 5. miejsce. Tymczasem ekipa U18 wkrótce przystąpi do rozgrywek półfinałowych.

MKS Dąbrowa Górnicza U20

W finałowej rundzie rywalizacji do lat 20, MKS w meczu o 5. miejsce zagrał z Biofarmem Basket Junior Poznań. Po niezwykle zaciętym meczu, podopiecznym trenera Wojciecha Wieczorka udało się wygrać 78:76. Najlepszym zawodnikiem zespołu z Zagłębia był Patryk Piszczatowski kończąc spotkanie z dorobkiem 28 punktów i 10 zbiórek. Raz jeszcze chłopakom gratulujemy i dziękujemy za walkę w koszulkach MKS-u.

MKS Dąbrowa Górnicza U18

Walki nie skończyli jeszcze zawodnicy z rocznika U18. Już w piątek 27 kwietnia przystąpią do rywalizacji półfinałowej w drugiej grupie. W pierwszym spotkaniu zagrają z gospodarzem turnieju – MKS Start SA Lublin. W kolejnych dniach czekają ich mecze z King BC Szczecin oraz z Asseco Gdynia. Stawką rywalizacji jest rzecz jasna awans do rundy finałowej, więc życzymy naszym zawodnikom sukcesu.

W pojedynkach ćwierćfinałowych pewnie pokonali KKS Pro-Basket Kutno 81:49 oraz Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola 93:64. Ulegli tylko Exact Systems Śląsk Wrocław 62:65 po niezwykle zaciętym meczu. Udowodnili jednak, że stać ich na podjęcie walki z najlepszymi, dlatego wierzymy, że z Lublina wrócą w dobrych nastrojach.

MKS Start SA Lublin — : — MKS Dąbrowa Górnicza 27.04.2018 20:00
King BC Szczecin — : — MKS Dąbrowa Górnicza 28.04.2018 14:00
MKS Dąbrowa Górnicza — : — Asseco Gdynia 29.04.2018 10:00