Jesteśmy coraz bliżej końcówki zmagań drużyn juniorskich MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zespół trenera Wojciecha Wieczorka – rywalizujący o pierwsze miejsce w rozgrywkach do lat 18, pewnie pokonał na wyjeździe ekipę z Rybnika. Spójrzmy, co działo się na parkietach Śląska i Zagłębia w trakcie minionych kilku dni.

MKKS RYBNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA I 48:111

Pierwszy zespół z rozgrywek do lat 18 pewnie pokonał na wyjeździe MKKS Rybnik. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka wygrali każdą z kwart i ani na chwilę nie pozwolili przejąć rybniczanom inicjatywy. 21 punktów zanotował na swoje konto Łukasz Lewiński. Z dwucyfrowym wynikiem mecz skończyli także Dominik Sala, Daniel Tomczyk, Kornel Jakieła, Adam Skiba i Oliwier Gordon. Z bilansem 11-1 dąbrowianie kontynuują walkę z KKS Mickiewicz I Katowice o pierwsze miejsce w tabeli.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS DĄBROWA GÓRNICZA II – KKS MICKIEWICZ KATOWICE I 70:85

Drugi zespół z rozgrywek U18 gościł u siebie wspomnianą wcześniej drużynę z Katowic i długo utrzymywał się w walce. Ostatecznie zespół trenera Macieja Glika nie był w stanie pomóc swoim kolegom z drużyny numer jeden, ale za walkę należą im się duże brawa. Poważnie nastraszyli katowiczan wygrywając pierwszą kwartę 24:18. W każdej kolejnej KKS budował przewagę. Z 26 punktami mecz zakończył Dawid Rasztabiga.

STATYSTYKI Z MECZU

MKS SMYK PRUDNIK – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 66:49

Zawodnikom z rozgrywek do lat 16 nie udało się urwać wyjazdowego zwycięstwa w Prudniku. Gospodarze w drugiej połowie zaprezentowali lepszą koszykówkę i zanotowali na swoje konto piątą wygraną. Ekipa z Zagłębia znalazła się w trudnej sytuacji. Z bilansem 5 wygranych i 4 porażek zajmuje 5. miejsce w tabeli finałowej grupy A. W pojedynku ze Smykiem na tle swoich kolegów wyróżniali się Tomasz Pustelnik, Dawid Pachowicz i Bartosz Chodukiewicz. Dzisiaj o 17:30 zagrają u siebie z MKKS Rybnik.

STATYSTYKI Z MECZU

MOSM TYCHY – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 54:68

Z wygranej cieszyli się za to podopieczni trenera Andrzeja Bartosza. Zespół z rozgrywek do lat 14 odniósł ważne zwycięstwo z MOSM Tychy, czyli ekipą z czołówki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kacper Dziedzic notując na swoje konto 22 punkty. Kolejnych 20 dołożył Przemysław Paduch. Dąbrowianie swoją przewagę oparli na trzeciej kwarcie, w której rzucili aż 31 punktów. Są na 3. miejscu w tabeli, a przed nimi rywalizacja z KKS Tarnowskie Góry.

STATYSTYKI Z MECZU

Z kolei zespół z rozgrywek U13 prowadzony przez Radosława Cioska, walkowerem pokonał Daas Basket Hills Bielsko Biała i jest na pierwszym miejscu w finałowej grupie B swojej rywalizacji.