Pierwszy trener MKS-u został asystentem trenera reprezentacji swojego kraju, która przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich.

Reprezentacja Chorwacji, która w 2015 roku zajęła 9. miejsce na Mistrzostwach Europy rozpoczęła w ubiegłym tygodniu przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego jednej z największych koszykarskich imprez tego roku – turnieju Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jednym z członków sztabu szkoleniowego, prowadzonego przez Aleksandara Petrovica został Drażen Anzulović. Praca dla reprezentacji kraju to zawsze wielki honor i wspaniałe doświadczenie – warto podkreślić, że nasz szkoleniowiec wraca do kadry narodowej po kilkuletniej przerwie – Nie jest to mój pierwszy kontakt z reprezentacją – wracam do drużyny po kilku latach w roli asystenta i mam nadzieję, że wypełnię powierzone mi zadania. Naszym celem jest awans, jednak nie da się ukryć, że czeka nas naprawdę ciężka walka o każdy punkt. Podczas swojej misji w reprezentacji trener Anzulović będzie miał okazję pracować z kilkoma zawodnikami znanymi z parkietów NBA a także z boisk Euroligowych, a wśród nich znaleźli się: Bojan Bogdanović, Mario Hezonja, Dario Sarić, Roko Leni Ukić czy naturalizowany Amerykanin Justin Hamilton. To ciekawy zespół, który może grać dobrą koszykówkę – należy jednak pamiętać, że mamy w chorwackiej kadrze wielu młodych graczy, którzy na arenie międzynarodowej grają od niedawna – także dla nich będzie to wielkie doświadczenie – podkreśla trener MKS-u. Zespół Chorwacji w dniach 4-9 lipca rozegra turniej kwalifikacyjny we Włoszech, w którym zagra sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Chorwaci zagrają z gospodarzami turnieju oraz z Tunezją. W drugiej grupie znalazły się reprezentacje Grecji, Iranu oraz Meksyku. Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczynają się 5 sierpnia, jednak trener Anzulovic uspokaja: Kibice MKS-u mogą być spokojni – jeżeli awansujemy do Igrzysk, to zdążę z zapasem wrócić do zespołu jeszcze przed okresem przygotowawczym. Na ten moment moja umowa z rodzimą federacją obejmuje jedynie przygotowania i kwalifikacje – temat udziału w Igrzyskach jeszcze się nie pojawił.