Miło nam poinformować, że portale koszykarskie doceniły wysoką formę i bardzo dobrą postawę naszego zespołu w ostatnich tygodniach i wyróżniły w swoich rankingach reprezentantów naszego klubu.

Portal Polskikosz.pl uznał naszego trenera – Drażena Anzulovicia najlepszym szkoleniowcem lutego. W czterech meczach ligowych nasz zespół wygrał trzykrotnie i doznał jednej porażki. Jednak należy przyznać, że została ona odniesiona na bardzo trudnym terenie we Włocławku z Anwilem i miała wręcz symboliczne rozmiary. MKS kolejne dwa punkty dopisywał po starciach z AZS-em Koszalin, który został pokonany różnicą aż 30 punktów, a także w starciach z renomowanymi zespołami ze Zgorzelca (73:63) na własnym parkiecie oraz Zielonej Góry (75:65) na wyjeździe, gdzie nie wygrał żaden zespół od 52 spotkań.

Godne podkreślenia są przede wszystkim defensywne dokonania naszej drużyny – w czterech spotkaniach traciliśmy średnio zaledwie 65,25 punktu, natomiast w trzech meczach, które wygrywaliśmy nasi gracze pozwolili rywalom na trafienie mniej niż 37% rzutów z gry.

Wyróżniony został także Piotr Pamuła. Nasz kapitan został wybrany do najlepszej piątki 20 kolejki Polskiej Ligi Koszykówki według portalu Sportowefakty.pl. Miało to oczywiście związek ze świetnym występem Piotrka w wygranym meczu przeciwko Stelmetowi w Zielonej Górze. Nasz rzucający zanotował w tym meczu 20 punktów, miał także 4 asysty i 2 zbiórki, a co najważniejsze na niecałą minutę przed końcem spotkania trafił bardzo ważny rzut za 3 punkty, który bardzo mocno przybliżył nasz zespół do wygranej.

Wielkie brawa dla Trenera oraz Kapitana MKS-u!