MKS DĄBROWA GÓRNICZA – STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA 79:99 (29:28, 24:18, 18:32, 8:21)

Mecz rozpoczął się od rzutów z dystansu, które trafiali kolejno Przemysław Zamojski, Markel Starks, a z drugiej strony Adris De Leon. Obie ekipy były mocno skoncentrowane na ofensywie, rzucały z dobrą skutecznością równą 64.7% z gry. Gospodarze skoncentrowali się na tym, w czym czują się najlepiej. Zdobyli aż 10 punktów z szybkiego ataku, a ofensywę nakręcali bezbłędni Deng Deng i Adris De Leon (po 7 punktów). Zielonogórzanie skoncentrowali się natomiast na rzutach z dystansu. Oddali ich 10, z których aż 6 wpadło do kosza. MKS pod koniec kwarty zdołał wyjść na prowadzenie, na którym był przez praktycznie całą drugą kwartę. Gracze Jacka Winnickiego potrafili narzucić rywalowi swój styl gry, dalej zdobywali punkty z szybkiego ataku, a tym razem główną postacią w ofensywie był Mateusz Zębski (7 punktów, 3/3 z gry). Stelmet zatrzymał się w ataku (4/14 z gry), jednak ratował się rzutami osobistymi (8/10).

Początek drugiej połowy to dalej prowadzenie MKS-u. Bardzo dobrze w tą kwartę wszedł Adris De Leon. Dominikańczyk trafił 3 rzuty zza łuku, przewaga wynosiła już 11″oczek”, a dąbrowianie… nagle się zatrzymali. Gracze Igora Jovovicia dalej trafiali zza łuku, po 8 punktów zdobyli Quinton Hosley i Przemysław Zamojski, co przyczyniło się do serii 18:3. MKS pod koniec kwarty spróbował jeszcze jednego zrywu, po udanej akcji 2+1 Mathieu Wojciechowskiego zdołał dogonić rywala do 3 „oczek”, ale na więcej Stelmet już nie pozwolił. Ostatnia kwarta pewnie wygrana przez gości 21:8 pozwoliła na kontrolę wyniku do samego końca. Na przestrzeni całego meczu zdecydowani kluczowym elementem w ofensywie zielonogórzan był Przemysław Zamojski, który trafił 8 z 12 rzutów z dystansu. Po drugiej stronie w II połowie kompletnie zatrzymali się liderzy. Ani Cleveland Melvin, ani Deng Deng nie zdobyli ani jednego punktu po przerwie.

MKS Dąbrowa Górnicza: De Leon 21, Zębski 12, Wojciechowski 12, Deng 11, Melvin 9, Richardson 6, Kobel 3, Dawdo 3, Gabiński 2, Stryjewski 0, Chorab 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Zamojski 26, Hosley 18, Sakić 16, Starks 11, Sokołowski 10, Koszarek 9, Hrycaniuk 5, Planinić 2, DeVoe 2, Humphrey 0, Mąkowski 0, Traczyk 0