Nadchodzący mecz będzie drugim z dwunastu rozegranych z rzędu w Hali „Centrum”. Tym razem do Dąbrowy Górniczej przyjedzie wicelider tabeli – Legia Warszawa.

Pierwsze starcie tych drużyn pewnie wygrała Legia. W warszawskiej hali OSiR Bemowo MKS przegrał 70:93. Od tamtego meczu doszło jednak do paru zmian w składzie stołecznej drużyny. Przede wszystkim nie ma już Michała Sokołowskiego (w pierwszym meczu zdobył 8 punktów i miał 5 zbiórek) i dotychczasowego lidera i jednego z najlepszych rozgrywających Energa Basket Ligi – Justina Bibbinsa (w pierwszym meczu: 16 punktów, 8 asyst). W porównaniu do październikowego meczu w Warszawie Legia jest wzmocniona trzema graczami. Po kontuzji do gry powrócił środkowy Earl Watson, a pozycje obwodowe zostały wzmocnione dwoma Amerykanami, którzy sezon rozpoczęli w innych klubach Energa Basket Ligi. Są nimi Nickolas Neal (wcześniej HydroTruck Radom) oraz Lester Medford (wcześniej Pszczółka Start Lublin). Warszawska drużyna dalej zajmuje drugie miejsce w tabeli, jednak ostatni mecz przegrała z HydroTruckiem Radom. Pomimo porażki trzeba wyróżnić rzucającego Jamala Morrisa, który zdobył w tamtym meczu 31 punktów. Zatrzymanie tego zawodnika oraz gra w obronie może być niezwykle ważna w perspektywie wygrania tego meczu.

– Uważam, że w porównaniu do poprzednich meczów musimy poprawić naszą defensywę oraz zbiórki – powiedział Milivoje Mijović. – Kluczem do wygrania będzie zatrzymanie ich głównych rozgrywających i rzucających oraz lepsza gra w obronie niż w poprzednich kilku spotkaniach – dodał Serb.

Skład Legii Warszawa:

Rozgrywający: Przemysław Kuźkow, Lester Medford Jr., Nickolas Neal
Rzucający: Benjamin Didier-Urbaniak, Mariusz Konopatzki, Jamel Morris
Niski Skrzydłowy: Grzegorz Kamiński, Jakub Karolak
Silny Skrzydłowy:
 Grzegorz Kulka, Adam Linowski
Środkowy
: Jakub Sadowski, Earl Watson, Dariusz Wyka

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.4) – Jamel Morris (18.5)
Zbiórki: Lee Moore (6.6) – Dariusz Wyka (8.3)
Asysty: 
Lee Moore (6.2) – Jamel Morris (2.7)
Przechwyty: Lee Moore (2.3) – Jakub Karolak (1.1)
Bloki: Elijah Wilson (0.6) – Dariusz Wyka (1.1)
EVAL: Lee Moore (22.9) – Dariusz Wyka (12.8)