Seria meczów MKS-u Dąbrowa Górnicza w domowej Hali „Centrum” trwa, więc rok 2021 drużyna prowadzona przez Alessandro Magro również rozpocznie u siebie. Najbliższym rywalem będzie Enea Astoria Bydgoszcz.

Dąbrowska drużyna ma aktualnie dwie seria. Pierwsza wynika z terminarza i jest to seria dwunastu meczów domowych (mecz z Eneą Astorią Bydgoszcz będzie piątym z tej serii), a druga z coraz lepszej gry MKS-u, który wygrał ostatnie 3 mecze. Przedłużenie tej passy do czwartego zwycięstwa jest jak najbardziej możliwe, ponieważ najbliższy rywal ma prawie identyczny bilans. Zarówno MKS, jak i Astoria wygrały po 7 meczów tym sezonie (bydgoszczanie zagrali jednak jeden mecz mniej, więc mają jedną porażkę mniej). Drużyna prowadzona przez Artura Gronka przegrała dwa ostatnie mecze, dwukrotnie zdobywając tylko 68 punktów. Jedynym zawodnikiem, który w tych dwóch spotkaniach nie zawodził w ataku, był Jakub Nizioł, który zdobył 17 i 18 punktów, trafiając łącznie 52,6% rzutów z gry. Wydaje się, że Polak powraca do formy z początku sezonu, kiedy w pięciu kolejnych meczach notował dwucyfrowe zdobycze punktowy. Boleśnie przekonała się o tym dąbrowska defensywa, ponieważ w pierwszym bezpośrednim starciu Nizioł zanotował double-double, na które złożyło się 17 punktów (4/6 z gry, 6/6 za 1) oraz 11 asyst.

Wydaje się zatem, że kluczem do wygrania meczu przez dąbrowian będzie dobra obrona, która pozwoli zatrzymać wspominanego Nizioła oraz Coreya Sandersa. Ważny będzie jednak również atak. Oczywistym liderem MKS-u jest Lee Moore (średnio na mecz 18.4 punktów i 5.8 asyst), ale ostatnie mecze pokazują, że defensywa rywala za każdym razem musi mieć na uwadze, że inny zawodnik może zaskoczyć. Kilkukrotnie wspominał to w trakcie tego sezonu trener Alessandro Magro, że dąbrowski skład jest tak zbudowany, że każdy mecz może mieć innego aktora głównego. W poprzednim meczu (z Polskim Cukrem Toruń) ofensywne trio z Lee Moorem stworzyli Michał Nowakowski Andy Mazurczak, ale we wcześniejszych meczach (z Legią Warszawa i HydroTruckiem Radom) dwucyfrowe wartości punktowe mieli M.J. Rhett oraz Elijah Wilson.

Skład Enea Astoria Bydgoszcz:

Rozgrywający: Marcin Nowakowski, Corey Sanders, Adrian Sobkowiak
Rzucający: Michał Aleksandrowicz, Paulius Dambrauskas
Niski Skrzydłowy: Michał Chyliński, Jakub Nizioł
Silny Skrzydłowy:
 Tomislav Gabrić, Michał Krasuski, Dorian Szyttenholm
Środkowy
: Adrian Bogucki, Łukasz Frąckiewicz, Paweł Kopycki, Markus Loncar

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.4) – Corey Sanders (19.4)
Zbiórki: Malcolm Rhett (7.5) – Łukasz Frąckiewicz (7.8)
Asysty: 
Lee Moore (5.8) – Corey Sanders (7.6)
Przechwyty: Lee Moore (2.1) – Corey Sanders (1.1)
Bloki: Malcolm Rhett (1) – Markus Loncar (0.8)
EVAL: Lee Moore (22.1) – Corey Sanders (19.7)