MKS Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do czwartego sezonu na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. Już jutro zespół trenera Jacka Winnickiego rozpocznie obóz treningowy. Rano zawodników czeka praca na bieżni, a wieczorem pierwsza wizyta w Hali Centrum, która będzie głównym ośrodkiem przygotowań ekipy.

MKS do pracy przystąpi w składzie: Piotr Pamuła, Bartłomiej Wołoszyn, Jakub Parzeński, Witalij Kowalenko, Maciej Kucharek, Michał Gabiński, Patryk Wieczorek, Patryk Piszczatowski, Adam Skiba, Radosław Chorab i Paulius Dambrauskas. Zarówno Aaron Broussard, jak i D.J. Shelton dołączą do drużyny na późniejszym etapie obozu. Gwoli ścisłości, by ułatwić komunikację z naszym nowym litewskim rozgrywającym, chłopaki wybrali ksywkę “Dambra”.

Trenera Jacka Winnickiego w trakcie przygotowań czeka bardzo dużo pracy. Oprócz budowania formy fizycznej, zespół stanie przed wyzwaniem przyswojenia systemu gry nowego szkoleniowca. By wzmocnić efekt i rozpoznać wszelkie problemy – drużyna przed rozpoczęciem sezonu rozegra kilkanaście sparingów.

– Przede wszystkim skupimy się na tym, by zespół wyglądał dobrze pod kątem fizycznym. Szczególną uwagę przyłożę do przygotowania naszych obcokrajowców na to, co czeka ich w tej lidze. Zbilansowaliśmy ten układ tak, że mamy dwóch Amerykanów i jednego Litwina plus Polacy. Musimy stworzyć kolektyw, system obrony i ataku. Skupimy się na tym od początku sierpnia – mówił trener Winnicki, gdy rozmawialiśmy z nim parę tygodni temu.

Plan sparingów:

23.08 – MKS vs. Polonia Leszno
27.08 – Anwil Włocławek vs. MKS
29.08 – MKS vs. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
1.09 – MKS vs. Smoki Mińsk
2.09 – MKS vs. BK JIP Pardubice
3.09 – MKS vs. USK Praga
6.09 – MKS vs. Śląsk Wrocław
8.09/9.09 – turniej w Krośnie
15.09 – MKS vs. BK Nova Hut Ostrava
17.09 – BK Nova Hut Ostrava vs. MKS
22.09/23.09 – turniej w Lublinie

W trakcie przygotowań obserwujcie koniecznie nasze profile społecznościowe oraz stronę internetową. Nie zapomnijcie także zaplanować sobie początku września, bowiem w dniach 1-3 kolejnego miesiąca w Hali Centrum odbędzie się międzynarodowy turniej. To pierwsze takie wydarzenie w historii dąbrowskiej koszykówki, dlatego szczególnie zachęcamy. Na pierwszy dzień turnieju zaplanowaliśmy prezentację drużyny. Informacja o biletach w późniejszym czasie.