Dla młodych zawodników MKS-u sezon jeszcze się nie skończył. Zespół rywalizujący w kategorii U-13 zwyciężył w prestiżowym międzynarodowym turnieju Radom Basket Cup, natomiast nasza drużyna do lat 16 pewnie awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Polski i już w przyszłym tygodniu powalczy o medal.

Wielkim sukcesem zakończył się wyjazd naszego zespołu na siódmą edycję turnieju Radom Basket Cup, gdzie nasz zespół triumfował w kategorii do lat 13. Należy podkreślić naprawdę wysoką rangę i poziom tego wydarzenia – tylko w tej kategorii wiekowej w rozgrywkach udział wzięło aż 37 drużyn, a wliczając pozostałe kategorie na radomskim parkiecie rywalizowały aż 94 drużyny! MKS pokonał w finale po pasjonującej końcówce meczu faworyzowany London United 50:49!

W kategorii U-16 zespół MKS-u melduje się w turnieju finałowym. W zawodach półfinałowych, rozegranych w Tarnobrzegu nie mieli sobie równych, pokonując De La Salle Politechnikę Gdańską, Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra oraz gospodarzy – Siarkę Tarnobrzeg.

Już w najbliższą środę zespół rozpocznie turniej finałowy we Wrocławiu. Na obiektach WKK rywalizować będziemy z UKS Probasket Mińsk Mazowiecki, UKS Siódemką Sopot oraz Biofarmem Basket Junior Poznań. Nie da się ukryć, że jest to wymagająca grupa, jednak wierzymy, że nasi gracze pokażą pełnię możliwości i zajmą jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc w grupie, trafiając do fazy medalowej. Więcej informacji na temat turnieju wraz z jego harmonogramem znaleźć można na stronie www.pzkosz.pl.

Tu jest harmonogram: https://rozgrywki.pzkosz.pl/liga/10/terminarz_i_wyniki.html